ŠKODA KODIAQ

Nové SUV má vyjadřovat především sílu a ochranu po vzoru aljašského medvěda kodiaka. KODIAQ tak bude mít skvělé offroadové schopnosti, úctyhodné rozměry a místo až pro sedm cestujících.

Design

ŠKODA slibuje u nového KODIAQA výrazné a ostré linie doplněné o robustní projev, který zdůrazňují široké boky. Výrazným prvkem je široká maska, nízké klínovité světlomety a výrazné plastické tvarování zadní části.

Interiér by měl být především funkční. Velký displej na přístrojové desce dělí prostor na zónu pro řidiče a pro spolujezdce, výrazným prvkem budou vertikální výdechy vzduchu.

Technologie

KODIAQ by měl mít dobrou konektivitu díky přímému připojení k internetu (LTE) a možnosti vytvořit hotspot nebo použít internetové připojení pro vlastní potřebu. Systém infotainmentu bude umožňovat spolupráci s Google Maps a jejich StreetView. Volitelnou nabídkou k základnímu infotainmentu budou platformy Apple CarPlay, Android Auto, MirroLinkTM a SmartGate. Vůz má také tlačítko nouzového volání eCall, které bude v Evropě od roku 2018 předepsaným standardem.

KODIAQ je vybaven asistenčním systémem Area View, díky kterému uvidíte na displeji vůz z několika pohledů. Další systémy usnadní dodržování odstupu za následovanými vozidly, přejíždění z pruhu do pruhu nebo naopak udržení vozu v pruhu. Součástí jsou také systém na upozornění na dopravní značky a asistent parkování.

Pro koho je nová ŠKODA KODIAQ?

ŠKODA tímto vozem necílí do firemního sektoru, ale spíš do soukromého. Z nového KODIAQU chce vytvořit symbol respektu a úspěchu, a to u mužů s vyšším vzděláním a aktivním životním stylem. Vůz však bez problémů pojme díky svým rozměrům celou rodinu i s nákladem.

Ačkoli KODIAQ na první pohled vypadá jako elegantní vůz, je to vůz jako stvořený do divočiny. Pokud zvolíte verzi s pohonem na všechna kola, adaptivním podvozkem DCC a připlatíte si za off-roadový mód, můžete s KODIAQEM vyrazit mimo silnice a rozhodně nebudete jízdy litovat.

Technické údaje

Rozměry

Nový KODIAQ je první vůz ŠKODA, který budete moct získat až s 20‘‘ koly. Auto narostlo do větších rozměrů a blíží se rozměrům SUPERBU. Délka vozu je 4 697 mm, šířka 1 882 mm a výška 1 676 mm.

Interiér je opravdu prostorný a do zadní řady, která bude vybavena posuvnými sedadly, se vejdou dokonce tři dětské sedačky vedle sebe. Na přání je možné vybavit vůz i třetí řadou sedadel.

KODIAQ je vybaven velkým kufrem. Základní varianta má 720 litrů, při sklopení sedadel můžete mít k dispozici kufr o kapacitě až 2 065 litrů. KODIAQ tak nabízí největší zavazadlový prostor ve své třídě.

Motorizace

  • Benzínové motory: 1,4 TSI o výkonu 110 kW, 2,0 TSI o výkonu 132 kW
  • Dieselové motory: 2,0 TDI o výkonu 110 kW, 2,0 TDI o výkonu 140 kW

Motorizace bude možné kombinovat s pohony 4×2 a 4×4 a také s šestistupňovým manuálem nebo šesti či sedmistupňovými automaty.

Důležité termíny

  • 24. 7. 2016 představení maskovaného KODIAQU na Tour de France
  • 1. 9. 2016 První představení vozu
  • 29. 9. 2016 Představení vozu KODIAQ na autosalonu v Paříži
  • Po Autosalonu v Paříži zveřejnění cen a zahájení prodeje.
  • 22. 2. 2017 Představení vozu KODIAQ v našem salónu.

 

 

Světová premiéra nového modelu ŠKODA KODIAQ

Přímý přenos proběhl 1.9.2016 od 18:45 ŠKODA KODIAQ Live Stream 

Světová premiéra nového modelu ŠKODA KODIAQ se konala dne 1. září 2016 v Berlíně. Navzdory tomu, že skutečná událost je otevřena pouze pro novináře a VIP hosty, připravili jsme virtuální zážitek díky živým přenosům. Nabídli rozhovory a exkluzivní záběry, vše bylo přenášeno v nejvyšší možné kvalitě.

V případě potíží sledujte na stránkách ZDE

 

Čerpací stanice TUkas

Natural 95
30,10 Kč
Diesel
28,30 Kč
CNG
25,40 Kč
Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat prohlížeč nyní

×