Kia Soul EV

Kia e-Soul

Oslavujte výjimečnost

Elegantní elektromobil

Kia e-Soul vyčnívá z davu moderními tvary, svěžími barvami a technicky vyspělými detaily. Vyberte si ze sedmi barev kompletního lakování karoserie a sedmi dvoubarevných kombinací pro karoserii/střechu a zrcátka. „Elektrický“ vzhled završují speciální 17“ kola z lehké slitiny.

Individualizovaný komfort

Zde naleznete obrovský prostor pro Vaši vlastní definici komfortu, stylu a barev. Speciální dekorační osvětlení se mění s hudbou a odráží se v ozdobných prvcích barevného paketu s metalickým lakem v odstínu červené, zelené nebo zlaté. Kožené čalounění umocňuje sofistikovanost vyhřívaných a odvětrávaných sedadel vpředu a vyhřívaných sedadel vzadu.

Posviťte si!

Co se týče osvětlení, nabízí nová Kia e-Soul všechny důvody k radosti. Může se pochlubit světlomety LED s diodami LED pro denní svícení, mlhovými světlomety LED a zadními sdruženými svítilnami LED. Chcete ještě víc? Diodami LED jsou vybaveny také ukazatele směru na elektricky sklopných, leskle černých vnějších zpětných zrcátkách. Vidět a být viděn!

Vzhled ikonického SUV

Na přání si můžete zvolit nový stylistický paket SUV, který umocní sportovní charakter modelu Kia e-Soul. Speciální ozdobné prvky na spodní části předního nárazníku a kolem podběhů kol dodávají spolu s obložením bočních prahů městskému crossoveru s elektrickým pohonem skvělý vzhled SUV připraveného k akci!

Čistá zábava

Už nemusíte hledat čerpací stanice, měnit motorový olej, ani poslouchat hlučný, vibrující motor. Navíc nebudete vypouštět vůbec žádné emise. Nová Kia e-Soul Vám místo toho poskytne cestování s dlouhým dojezdem, snadným nabíjením a okamžitým zrychlením – v moderní atmosféře, v níž může být hlučná jedině Vaše hudba.

Vyberte si dojezd

Větší sada akumulátorů s kapacitou 64 kWh má dojezd až 452 km na jedno nabití2. Menší sada akumulátorů s kapacitou 39,2 kWh nabízí dojezd až 277 km.2 Ať si vyberete jakékoli akumulátory, pro obě sady platí exkluzivní 7letá záruka Kia4.

Snadné nabíjení

Doma můžete používat normální i rychlé nabíjení. Na veřejných nabíjecích stanicích CCS (Combined Charging System) lze nabíjet výkonem až 100 kW (nabití na 80 % za 30 minut3). Dopřejte si více komfortu a naprogramujte si spuštění nabíjecího procesu na dálku. K dispozici je dokonce i zimní mód, který vyhřívá akumulátory pro maximální účinnost.

Pozoruhodné ticho

Výkon elektromotoru si můžete užívat bez hluku a vibrací. Nemusíte hledat správný převodový stupeň. Místo toho Vás potěší okamžitá akcelerace. Díky točivému momentu elektromotoru zrychlíte z 0 na 100 km/h za pouhých 7,6 sekundy. Nová Kia e-Soul se může pochlubit nejvyšší rychlostí 167 km/h.5

Nastavení jízdního režimu

Na výběr máte jízdní režimy Eco+, Eco, Comfort a Sport. S každým jízdním režimem si nastavíte odlišnou úroveň spotřeby energie a výkonu. Systém přizpůsobuje Vašim požadavkům točivý moment, rychlost, rekuperaci a automatickou klimatizaci.

Chytré brzdění s rekuperací

Kdykoli zpomalujete, systém rekuperace získává zpět část kinetické energie vozidla a využívá ji k nabíjení akumulátorů. Kdykoli je aktivní pokročilý adaptivní tempomat SCC (Smart Cruise Control), intenzita zpomalení rekuperací se mění v závislosti na rychlosti vpředu jedoucího vozidla. Vyberte si ovládání vozidla „jedním pedálem“ a můžete zpomalovat pouhým uvolněním pedálu plynu.

Režim Utility

Režim Utility je v elektromobilech vzácnou funkcí. Díky němu můžete používat elektrickou energii z akumulátorů bez zapnutého elektromotoru. K dispozici tak budete mít USB, zásuvku 12 V, osvětlení interiéru, audiosystém i klimatizaci. To je ideální pro kempování, nebo pro zapojení do chytré domácí elektrické sítě.

Lane Following Assist (LFA)

Tento systém je obrovským skokem směrem k poloautomatizované jízdě. Systém následování v jízdním pruhu LFA (Lane Following Assist) ovládá zrychlení, brzdění a řízení nového modelu Kia e-Soul v závislosti na vpředu jedoucím vozidle. Kia e-Soul se dokonce automaticky rozjede, pokud se vůz vpředu dá do pohybu během tří sekund po zastavení.

Forward Collision-Avoidance Assist (FCA)

Systém autonomního nouzového brzdění FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) s ochranou chodců/cyklistů používá radarové senzory a kameru, aby řidiče upozorňoval na chodce, cyklisty a vozidla, nacházející se v jeho trajektorii jízdy. Pokud řidič nereaguje, aktivuje systém automaticky brzdy, aby zabránil nehodě nebo zmírnil intenzitu nárazu.

Navigation-based Smart Cruise Control (N-SCC)

Pokročilý adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go (Smart Cruise Control) mění rychlost jízdy a udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu, a to automatickým brzděním a zrychlováním.

Highway Driving Assistant (HDA)

Aktivní systém pro jízdu v pruzích LKA (Lane Keeping Assist) sleduje podélné značení na vozovce kamerou umístěnou v horní části čelního okna. Začne-li vůz vyjíždět z jízdního pruhu, upozorní Vás a dokonce zasáhne do řízení, aby vrátil vůz zpět do původní pozice.

Systém sledování mrtvého úhlu (BCA)

Systém sledování mrtvého úhlu BCA má radarové senzory, které sledují oblasti mrtvého úhlu a upozorní Vás na přibližující se vozidla zobrazením symbolu ve vnějším zpětném zrcátku.

8“ head-up displej

Nová Kia e-Soul je vybavena head-up displejem pro Vaši bezpečnost a komfort. Systém promítá nejdůležitější provozní údaje, jako je rychlost jízdy, pokyny bezpečnostních systémů a navigačního systému na skleněný panel před čelním sklem nad volantem.

10,25“ dotyková obrazovka navigačního systému

Velký 10,25“ dotyková obrazovka navigačního systému se snadno ovládá a poskytuje přehled o průběhu trasy, zkratkách a další užitečné informace. Také Vám umožní ovládat prémiový audio systém JBL® s 10 reproduktory a technologií Clari-Fi™.7 Aktuálnost systému zajistí program každoročních aktualizací mapových podkladů po dobu 7 let8.

Propojené služby Kia Connected Services

Propojené služby Kia Connected Services zajišťované programem TomTom Live Services11

Vám poskytnou informace o nabíjecích stanicích, místech měření rychlosti, počasí, parkovacích místech, atd.12 Android Auto™ a Apple CarPlay™ Vám zajistí připojení Vašeho chytrého telefonu, abyste nebyli rozptylováni od řízení.13

Funkce Kia Connect

Kia Connectposouvá jízdu automobilem do digitální éry dvěma výjimečnými způsoby. Zaprvé poskytuje naše nová služba Kia Live informace v reálném čase navigačnímu systému včetně mnoha důležitých dat pro Vaši jízdu. Za druhé nabízí naše nová aplikace Kia App rozmanité údaje o Vašem voze prostřednictvím Vašeho chytrého telefonu Android nebo Apple.

(1) Dojezd až 452 km s akumulátory o kapacitě 64 kWh

(2) Zkušební metodika WLTP

Hodnoty pro model Kia e-Soul byly zjištěny v souladu s novou zkušební metodikou WLTP (Worldwide Harmonized Light vehicle Test Procedure).

(3) Doby nabíjení

Akumulátory 64 kWh/elektromotor 150 kW: rychlé nabíjení za 42 minut (z 20% na 80 %)/normální nabíjení za 9,5 hodiny (na 100 %).
Akumulátory 39,2 kWh/elektromotor 100 kW: rychlé nabíjení za 42 minut (z 20% na 80 %)/normální nabíjení za 6,5 hodiny (na 100 %).

(4) Kia CONNECT

Informační služby a nové možnosti ovládání pro Váš vůz Kia. Služby budou poskytovány bezplatně po dobu sedmi let ode dne prodeje vozidla prvnímu majiteli, tzn. od okamžiku, kdy první kupní smlouva vstoupila v platnost, a během této doby se mohou změnit. Podrobné informace o poskytování uvedených služeb a podmínkách jejich využívání získáte od obchodního partnera Kia nebo na kia.com. K využívání služeb je nezbytný smartphone s operačním systémem iOS nebo Android a smlouva na mobilní telefon s datovým balíčkem, který může znamenat dodatečné náklady.

(5) 7letá záruka

Záruka Kia platí po dobu 7 let od první registrace vozidla, nebo do ujetí 150 000 km. Rozhodující je skutečnost, která nastane dříve. Odchylky podle platných záručních podmínek, např. pro akumulátory, lak a výbavu, podléhají místní legislativě a podmínkám.

(6) 7letá záruka na sadu akumulátorů

Vysokonapěťové sady lithium-iontových akumulátorů v elektromobilech (EV), hybridních vozech (HEV) a externě nabíjitelných hybridních vozidlech (PHEV) značky Kia mají konstrukci, koncipovanou pro dlouhou životnost. Pro tyto akumulátory platí záruka Kia po dobu 7 let od první registrace vozidla, nebo do ujetí 150 000 km. Rozhodující je skutečnost, která nastane dříve. Na nízkonapěťové akumulátory (48 V nebo 12 V) v částečně hybridních vozidlech (MHEV) se vztahuje záruka Kia po dobu 2 let od první registrace vozidla bez ohledu na počet ujetých kilometrů. Pouze u elektromobilů (EV) pokrývá záruka Kia také snížení kapacity akumulátorů pod hranici 65 %. Na snížení kapacity akumulátorů ve vozidlech s druhy pohonu PHEV, HEV a MHEV se záruka nevztahuje.

(7) Provozní vlastnosti

Kia e-Soul s akumulátory 64 kWh zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,6 sekundy a má nejvyšší rychlost 167 km/h. Verze s akumulátory 39,2 kWh nabízí zrychlení z 0 na 100 km/h za 9,7 sekundy a nejvyšší rychlost 156 km/h.

(8) Technologie DRIVE WiSE

Technologie DRIVE WiSE jsou asistenční systémy, které za žádných okolností nesnímají z řidiče odpovědnost za bezpečné řízení vozidla. Řidič musí vždy přizpůsobovat řízení vlastním řidičským schopnostem, legislativním požadavkům a celkovému stavu vozovky i dopravní situaci. Technologie DRIVE WiSE nejsou zkonstruovány pro autonomní řízení vozidla. Více informací naleznete v příručce k obsluze.

(9) Technologie Clari-Fi™

Audio systém JBL® je vybaven technologií Clari-Fi™. Při kompresi souborů do formátu MP3 dochází k určité ztrátě digitálních informací. Technologie Clari-Fi™ obnovuje ztracené výšky a basy a zvyšuje kvalitu reprodukce hudby.

(10) 7 let aktualizací mapových podkladů

Nabídka platí pouze pro nová vozidla Kia zakoupená po 28. únoru 2013 s navigačním systémem LG přímo z výroby. Servis si může účtovat úhradu za práci potřebnou k uskutečnění aktualizace. Program 7 let aktualizací mapových podkladů poskytuje šest aktualizací mapových podkladů, protože vozidla Kia jsou již z výroby dodávána s nejaktuálnějšími dostupnými mapami. Tento program nemá vliv na záruku na navigační systém. Kia nenese odpovědnost za kvalitu mapových podkladů od dodavatele.

(11) Propojené služby Kia Connected Services zajišťované programem TomTom Live Services

Služby jsou poskytovány bezplatně po dobu 7 let od prvního připojení navigačního systému k bezdrátové telefonní síti. Pokud nedojde k prvnímu připojení okamžitě po zakoupení vozidla, je doba trvání služby zkrácena o dobu mezi pořízením vozidla a prvním připojením. K aktivaci služeb je nezbytný chytrý telefon s datovým tarifem.

(12) Informační služba o měřeních rychlosti TomTom

Většina vlád a orgánů místní samosprávy souhlasí s tím, že informační služba o měřeních rychlosti TomTom zvyšuje bezpečnost silničního provozu. Společnost TomTom dodržuje místní legislativu a v případě potřeby upravuje svou nabídku.

(13) Android Auto™ a Apple CarPlay™

Kia e-Soul je kompatibilní se systémy Apple CarPlay™ a Android Auto™. Android Auto™ je koncipován pro telefony Android s operačním systémem 5.0 (Lollipop) nebo vyšším. Apple CarPlay™ je určen pro iPhone 5 nebo novější modely. Oba systémy jsou vybaveny hlasovým ovládáním a umožňují řidičům za všech okolností držet volant pevně v rukou a pozorně sledovat dopravní situaci. Apple CarPlay™ je obchodní známkou společnosti Apple Inc. Android Auto™ a ostatní známky jsou obchodními známkami společnosti Google Inc.

(12) Právní upozornění k záruce na lithium-iontové akumulátory

Vysokonapěťové sady lithium-iontových akumulátorů v elektromobilech (EV), hybridních vozech (HEV) a externě nabíjitelných hybridních vozidlech (PHEV) značky Kia mají konstrukci, koncipovanou pro dlouhou životnost. Pro tyto akumulátory platí záruka Kia po dobu 7 let od první registrace vozidla, nebo do ujetí 150 000 km. Rozhodující je skutečnost, která nastane dříve. Na nízkonapěťové akumulátory (48 V nebo 12 V) v částečně hybridních vozidlech (MHEV) se vztahuje záruka Kia po dobu 2 let od první registrace vozidla bez ohledu na počet ujetých kilometrů. Pouze u elektromobilů (EV) pokrývá záruka Kia také snížení kapacity akumulátorů pod hranici 65 %. Na snížení kapacity akumulátorů ve vozidlech s druhy pohonu PHEV, HEV a MHEV se záruka nevztahuje. Pro minimalizaci rizika snížení kapacity akumulátorů postupujte podle pokynů v návodu k obsluze.

(14) Infotainment Software

Images and functionalities of the infotainment system described are available from late 2020; for older units with Kia Connect, a software update will be available at the dealer.

(14) Software informačního a zábavního systému

Uvedené fotografie a funkce informačního a zábavního systému jsou k dispozici od konce roku 2020. Pro starší zařízení se systémem UVO Connect bude u prodejců k dispozici aktualizace softwaru.

 

Recenze Kia Soul EV:

 

Ke stažení

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
36,20 Kč
Diesel
36,90 Kč
CNG
34,90 Kč