Kia Rio

Kia Rio je moderní a dynamický vůz, který klade důraz na inovativní řešení a neotřelí design. Objevte jeho silné stránky již nyní.

KOMFORTNÍ A CHYTRÝ

Detaily, které rozhodují

Nová Kia Rio nabízí řadu chytrých nadstandardních prvků, s nimiž bude každodenní cestování ještě snadnější. Za tmy osvětlují vozovku nové integrované světlomety LED. Funkce automatického odmlžování detekuje zamlžené sklo čelního okna a zapnutím ventilátoru se rychle postará o bezpečný výhled z vozu. Jakmile začne pršet, senzor deště okamžitě spustí stírače.

Komfortní výbava

Nová Kia Rio bere komfort vážně. Myslí na všechny Vaše potřeby, například vyhříváním sedadel vpředu a volantu, bezklíčkovým přístupovým systémem nebo rozmanitými příležitostmi ke snadnému odložení různých věcí. Díky bezkabelovým systémům Android Auto™ a Apple CarPlay™ 1, 2 budete mít také přístup k aplikacím a funkcím Vašeho telefonu – včetně navigace, hlasového ovládání, funkce hands-free pro telefonování a zasílání textových zpráv, přehrávání hudby z internetu a mnoho dalších funkcí.

Palubní služby

Nová Kia Rio je vybavena palubními službami Kia Connect 3, 4 – souborem vyspělých funkcí, které propojí Vás, řidiče, s okolním světem v reálném čase a poskytnou Vám neocenitelné informace při každé jízdě, od aktuálního dopravního zpravodajství přes předpověď počasí a zajímavé cíle až po podrobné informace o potenciálních parkovacích místech na ulicích i v parkovacích budovách – a ještě mnohem více.

Aplikace se službami

Kia App5 znamená revoluci z hlediska kontroly nad vozem i pocitu jistoty, který si budete užívat. Zkontrolujte si množství paliva v nádrži nebo aktuální polohu Vašeho vozidla, a pokud zjistíte, že jsou jeho dveře odemknuty, ihned je na dálku uzamkněte. Aplikace na Vašem chytrém telefonu Vám také poskytne přístup k široké škále diagnostických dat Vašeho vozu Kia Rio a může Vás dokonce navigovat na posledním úseku cesty do Vašeho cíle, který musíte dojít pěšky po zaparkování svého vozu.

Výběr motorů

Řidiči se mohou v případě nového modelu Kia Rio rozhodnout jak pro sportovní výkony, tak i pro hospodárnost. Široká nabídka motorů zahrnuje také nejmodernější elektrifikované pohony Kia včetně částečně hybridních jednotek (MHEV) ve spojení s novou převodovkou iMT nebo se 7stupňovou převodovkou DCT. Výsledkem je ještě nižší spotřeba paliva, mimořádně plynulá jízda a skvělá ovladatelnost v každé situaci. Motory jsou nabízeny ve výkonových variantách 84, 100 a 120 k.

Částečně hybridní pohon

Nová Kia Rio je vybavena vyspělým, částečně hybridním pohonem pro každodenní cestování s nízkými emisemi. Kombinace nejmodernějšího zážehového motoru 1.0 T-GDi s 48V lithium-iontovým akumulátorem snižuje spotřebu paliva. A integrovaný „e-system“ navíc získává zpět kinetickou energii při zpomalování, aby mohl zvyšovat točivý moment při zrychlování.

Systém autonomního nouzového brzdění (FCA)

Systém autonomního nouzového brzdění FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) 7 ve výbavě nového modelu Kia Rio zahrnuje radarový senzor v předním nárazníku a kameru na čelním okně ke sledování překážek před vozem, například chodců, cyklistů nebo jiných vozidel. V případě rizika kolize je řidič upozorněn a FCA automaticky aktivuje brzdy, je-li to nutné, aby nedošlo k nehodě nebo se alespoň snížila intenzita nárazu.

TECHNIKA A BEZPEČNOST

DRIVE WiSE

Objevte DRIVE WiSE6, budoucnost asistenčních systémů Kia. Inovace, které detekují případná nebezpečí, aby byla jízda ještě bezpečnější. S menšími starostmi bude pro Vás řízení skutečným potěšením.

Systém autonomního nouzového brzdění (FCA)

Systém autonomního nouzového brzdění FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) 7 ve výbavě nového modelu Kia Rio zahrnuje radarový senzor v předním nárazníku a kameru na čelním okně ke sledování překážek před vozem, například chodců, cyklistů nebo jiných vozidel. V případě rizika kolize je řidič upozorněn a FCA automaticky aktivuje brzdy, je-li to nutné, aby nedošlo k nehodě nebo se alespoň snížila intenzita nárazu.

Aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKA) a systém následování v jízdním pruhu (LFA)

Tento systém sleduje podélné značení na vozovce a vpředu jedoucí vozidla, a současně kontroluje, zda vůz jede uprostřed jízdního pruhu. Systém Vás upozorní, pokud se začne vozidlo přibližovat k hranici jízdního pruhu a v případě potřeby zasáhne do řízení, aby se vůz vrátil doprostřed jízdního pruhu.

Pokročilý adaptivní tempomat (SCC)

Pokročilý adaptivní tempomat (SCC) modelu Rio používá integrovaný radarový senzor k udržování nastavené rychlosti jízdy a bezpečné vzdálenosti od vpředu jedoucího vozidla. Pokud vozidlo vpředu zpomaluje a bezpečný odstup nemůže být zachován, sníží systém rychlost jízdy. Jakmile vozidlo vpředu zrychlí, Rio také akceleruje, dokud nedosáhne nastavené rychlosti jízdy.

Close Systém sledování mrtvého úhlu a asistent pro odvrácení kolize s vozidlem v mrtvém úhlu (BCW a BCA)

Chcete-li změnit jízdní pruh, systém BCW detekuje případná vozidla v mrtvém úhlu a upozorní Vás. Pokud začnete přejíždět do vedlejšího jízdního pruhu, v němž se v oblasti mrtvého úhlu nachází jiné vozidlo, přijde nejen upozornění, ale také zásah systému BCA, který automaticky aktivuje brzdy modelu Rio, aby zabránil kolizi (BCA se dodává pro vozidla vybavená převodovkou 7stupňovou převodovkou DCT).

Parkovací senzory vpředu a vzadu (PDW)

PDW je ideálním nástrojem pro suverénní parkování. Ultrazvukové senzory na předním a zadním nárazníku Vás upozorní na jakoukoli překážku před vozem nebo za ním při manévrování na parkovací místo.

Zadní kamera (RVM)

Kdykoli budete couvat na parkovací místo, RVM automaticky zobrazí pohled za vůz na Vašem 8″ displeji LCD, abyste lépe viděli za Vaše Rio. Obraz je doplněn dynamickými vodicími liniemi, které Vám usnadní manévrování.

Ukazatel rychlostních limitů (ISLW)

Ukazatel rychlostních limitů Vám poskytne veškeré informace potřebné k tomu, abyste nepřekračovali platné omezení rychlosti jízdy. Pomocí kamery na předním okně rozpoznává dopravní značky omezující rychlost jízdy a zakazující předjíždění. Tyto informace pak přehledně zobrazuje na displeji navigačního systému a panelu přístrojů, abyste jim mohli přizpůsobit svou jízdu.

Ke stažení

Kia Rio ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
40,10 Kč
Diesel
40,30 Kč
CNG
30,90 Kč