Kia Sorento

Kia Sorento

Užívejte si mimořádné výkony. Hospodárně

Působivý ze všech stran

Vnější design modelu Sorento zpředu okamžitě zaujme. Maska chladiče s okouzlující mřížkou je zvýrazněna chromovaným a leskle černým rámečkem. Sportovní nárazník v barvě karoserie nese otvor pro přívod vzduchu ve tvaru křídla. Pod ním chrání spodní stranu vozidla odolný panel v elegantní stříbrné barvě. Silný vizuální dojem završují dvojité projekční světlomety LED, světla LED pro denní svícení a mlhové světlomety LED. Jejich nová osvětlovací technika navíc zvyšuje viditelnost za všech provozních podmínek.

Vyvážená silueta se silným nábojem

Svalnaté a současně elegantní linie, sahající od kapoty až k zadním svítilnám, definují pozoruhodně moderní siluetu. Nové kontury s delším rozvorem a štíhlejšími střešními sloupky D dodávají vozu odvážný, atletický charakter umocněný matně černým lemováním podběhů kol, bočními prahy se saténově chromovanými ozdobnými lištami a klikami dveří v barvě karoserie se saténově chromovanými detaily. A k tomu navíc 20″ kola z lehké slitiny, zvýrazňující svalnatou přitažlivost.

Dominantní, moderní vzhled

Sorento se může pochlubit okouzlujícím designem i při pohledu zezadu, takže vždy zanechá trvalý a silný dojem. Svislé zadní svítilny LED, spodní ochranný panel s působivou sportovní ozdobnou lištou na zádi a uhlazený střešní spoiler s lesklou povrchovou úpravou a integrovaným zadním stěračem jsou stručnou ukázkou detailů, které přispívají k atraktivnímu celkovému vzhledu.

Luxusní prostor, styl a komfort

Prémiový a moderní interiér byl navržen s cílem pozvednout každý okamžik jízdy. K tomu přispívá mimo jiné jedinečná atmosféra vytvářená dekoračním osvětlením ve spojení s luxusními povrchovými úpravami, dvoubarevným čalouněním sedadel černou a šedou kůží, ozdobným obložením na přístrojové desce se saténovým efektem, reliéfními prvky i částečně chromovanou výzdobou a leskle černými ozdobnými prvky v celém interiéru. Připočtěte k tomu mimořádnou prostornost a skvělou ergonomii a uvidíte, že to je láska na první pohled.

Více prostoru pro vše důležité

Sorento nabízí velkorysý prostor a variabilitu. Díky tomu přepravíte všechno, co potřebujete. Nové Sorento lze rychle přeměnit z 5místného vozu na 7místný, nebo ho například před dobrodružnou výpravou snadno přestavíte pro přepravu nákladu v obrovském zavazadlovém prostoru o objemu až 821 litrů. Posuvná zadní sedadla jsou také dělená a sklopná v poměru 40:60, takže můžete snadno přepravovat rozměrný náklad i cestující současně.

Snadné nakládání a vykládání

Máte plné ruce? Díky chytrému elektricky ovládanému víku pátých dveří se senzorem automatického otvírání naložíte vše do zavazadlového prostoru úplně snadno. Chytrý klíček nechte ve své kapse nebo kabelce a zadní víko se automaticky otevře, jakmile se přiblížíte k zádi modelu Kia Sorento. A pro snadné sklopení opěradel sedadel ve druhé řadě máte přímo v zavazadlovém prostoru k dispozici dvě tlačítka dálkového sklápění: jedno na levé straně a jedno na pravé straně, aby to bylo rychlé a jednoduché.

Každá jízda bude potěšením

Čeká na Vás ještě více vyspělých technologií, které Vám usnadní řízení a zvýší potěšení z jízdy. Například vyhřívaná a odvětrávaná sedadla pro maximální komfort za každého počasí. Nebo head-up displej, který promítá důležité provozní informace na čelní okno, přímo do Vašeho zorného pole, abyste mohli nepřetržitě sledovat dění na vozovce. 360° monitorovací systém snímá okolí po celém obvodu vozidla, abyste při parkování měli dokonalý přehled z ptačí perspektivy o prostoru kolem vozu. Nesmíme zapomenout ani na dekorační osvětlení s výběrem barev, které Vám vytvoří uvnitř vozu dokonalou atmosféru. A to byla jen malá ukázka.

Aplikace se službami

S aplikací UVO App1 můžete na dálku zjistit, zda jsou dveře Vašeho vozu uzamčené, nebo kde je Váš vůz zaparkovaný. Aplikace Vám umožní pomocí vzdáleného přístupu také zkontrolovat nastavení Vašeho vozu a měnit ho, případně přenášet upravená nastavení do vozidla.
A třešničkou na dortu je schopnost aplikace ve Vašem chytrém telefonu dovést Vás po zaparkování vozidla pěšky do konečného cíle.

Dva displeje

Navigační systém se mimořádně snadno ovládá a jeho zobrazení jsou dobře čitelná. Navrhované trasy, nabídky nejkratších cest a další důležité informace budete sledovat na barevném 10,25″ dotykovém displeji LCD s vysokým rozlišením a ostrými kontrasty. Bezrámečkový displej je propojen také se zadní kamerou a zobrazuje dynamické vodicí linie. Kromě toho je kompatibilní se zařízeními a aplikacemi Android AutoTM a Apple CarPlayTM2. Jedním pohledem uvidíte také veškeré důležité provozní údaje, včetně informací o vozidle a jízdě, díky inteligentně navrženému a zcela digitálnímu panelu sdružených přístrojů na 12,3″ displeji TFT s vysokým rozlišením.

Bezdrátové nabíjení smartphonu

Užívejte si praktické, bezkabelové nabíjení – jednoduše za jízdy odložte svůj kompatibilní chytrý telefon na nabíjecí podložku v přední části středové konzoly3. A pro všechny, kdo mají po ruce nabíjecí kabel, jsou v celém interiéru k dispozici vstupy USB s funkcí nabíjení.

Palubní služby

Palubní služby zahrnují služby Kia Live4,5, hlasové ovládání online a navigaci online. Nechte se informovat o úsecích s měřením rychlosti jízdy6, počasí, dopravě a dalších oblastech na bezrámečkové barevné dotykové obrazovce LCD s úhlopříčkou 10,25″ o vysokém rozlišení a používejte hlasové povely, chcete-li vyhledávat zajímavé cíle, případně adresy, anebo prostě jen odeslat textovou zprávu.
Veškeré palubní služby jsou součástí standardní výbavy po dobu 7 let.

Prémiový audiosystém Bose®

Užívejte si uvnitř svého vozu nejlepší zábavu díky 12 reproduktorům, vnějšímu zesilovači a nejmodernějším technologiím. Přeměňte jakoukoli stereo nahrávku nebo vícekanálový zvukový záznam v neuvěřitelný zážitek z poslechu prostorového zvuku.

Pokročilý adaptivní tempomat (SCC) s funkcí Stop & Go

SCC udržuje řidičem nastavenou rychlost jízdy a vypočítává relativní polohu a rychlost vpředu jedoucího vozidla pomocí přední kamery a radarového senzoru na přídi, aby byla zachována bezpečná vzdálenost mezi oběma vozidly. Systém ovládá zrychlování a zpomalování, aby Vaše Sorento zastavilo, když zastaví vpředu jedoucí vozidlo. Pokud se vozidlo vpředu znovu rozjede, i Vaše Sorento se dá automaticky do pohybu.

Inteligentní ukazatel rychlostních limitů (ISLA)

Systém ISLA rozpoznává kamerou dopravní značky omezující rychlost jízdy a zobrazuje je vedle rychloměru a na displeji navigačního systému. Můžete se pak rozhodnout, že si nastavíte rychlost jízdy podle rychlostního limitu, nebo pojedete jinou rychlostí.

Systém sledování mrtvého úhlu BVM (Blind-Spot View Monitor)

BVM zlepšuje výhled z vozu eliminací mrtvých úhlů. Systém používá boční kamery. Pokud zapnete směrové ukazatele na levé nebo pravé straně, objeví se na panelu přístrojů pohled na vozovku ve Vašem mrtvém úhlu. Při zapnutých směrových ukazatelích na levé straně uvidíte pohled dozadu po levé straně vozidla, zapnete-li ukazatele na pravé straně, uvidíte situaci vpravo.

Inteligentní parkovací asistent s dálkovým ovládáním (RSPA)

RSPA8 je komfortní parkovací systém, který Vám usnadní zaparkování vozidla nebo vyjetí z těsného parkovacího místa automatickým řízením vozidla. Systém také umožňuje dálkové ovládání vozu při přímé jízdě vpřed a vzad, zatímco Vy stojíte venku a celý proces řídíte tlačítky na chytrém klíčku.

Systém autonomního nouzového brzdění (FCA) – odbočování na křižovatce

Systém FCA9 vyhodnocuje data z kamerových a radarových senzorů Vašeho vozu a analyzuje informace o ostatních vozidlech, chodcích nebo cyklistech křižujících vozovku, aby zabránil potenciální kolizi s nimi. FCA také předchází kolizím s vozidly při odbočování vlevo na křižovatce. Pokud systém zjistí riziko potenciální kolize, objeví se na panelu sdružených přístrojů výstražný signál a FCA použije maximální brzdnou sílu.

Multikolizní brzdový asistent MCBA

Dojde-li při primární kolizi k aktivaci airbagu, je tato informace okamžitě odeslána do řídicí jednotky stabilizačního systému, aby aktivovala brzdy vozidla. Systém MCBA používá brzdy, aby zabránil následným kolizím nebo minimalizoval intenzitu druhotných nárazů.

Pohon všech kol

Technologie pohonu všech kol nového modelu Sorento je připravena i na nejnáročnější terén. Díky ní bude každodenní cestování, stejně jako každé dobrodružství, ještě komfortnější. Inovativní, nepřetržitě aktivní pohon všech kol umožňuje modelu Sorento nabízet vynikající trakci na nerovném, sypkém nebo kluzkém povrchu a pomáhá zvyšovat příčnou stabilitu při průjezdu zatáčkou.

Motory a převodová ústrojí

Nová Kia Sorento nabízí mimořádné výkony, hospodárnost a nekonečné potěšení z jízdy. Nabídka nejmodernějších výkonných motorů zahrnuje vznětový motor 2.2 CRDi s variantami pohonu 2WD nebo 4WD. Motor 2.2 CRDi je doplněn 8stupňovou dvouspojkovou převodovkou DCT (Dual Clutch Transmission), která se vyznačuje bleskurychlým a neuvěřitelně hladkým řazení pro ještě dynamičtější zážitky z jízdy.

Páčky pro manuální řazení

Ušlechtilé, chromované páčky pro manuální řazení jsou dokonale sladěny s designem ostatních částí interiéru. S těmito páčkami můžete řadit rychle, aniž byste museli pouštět volant. Navíc zvyšují jízdní dynamiku, protože snadno a ještě rychleji budete mít k dispozici vyšší točivý moment a současně udržíte všechno pod kontrolou.

Volič terénních režimů (TMS)

Volič terénních režimů TMS (Terrain Mode Select) přináší vzrušení z jízdy na dosah Vašich prstů a vyznačuje se plynulými přechody mezi jízdním módy (Eco, Comfort, Sport, Smart) a terénními režimy (Snow, Mud, Sand). Zvolte režim „Snow“ a prokluz kol na zledovatělé nebo zasněžené vozovce bude omezen ve prospěch stability, zatímco režim „Mud“ umožňuje agresivnější přenos točivého momentu potlačením řazení vyšších převodových stupňů. Prokluzující kola tak mohou udržet vozidlo v pohybu na zabláceném povrchu. Mód „Sand“ zabraňuje uvíznutí kol v písku rozdělováním optimálního točivého momentu na jednotlivá kola.

Otočný volič převodovky

Otočný volič převodovky je umístěn uprostřed ve snadném dosahu. Snadné ovládání převodovky probíhá elektronicky technologií „shift-by-wire“. A pro bezpečnost je přitom důležité, že převodovka automaticky zařadí parkovací režim „P“, pokud na to řidič zapomene.

___________________________________________________

Kia Sorento HEV

Fúze výkonu a hospodárnosti

Již od 1 209 980 Kč

___________________________________________________

Kia Sorento PHEV

Zvládnete cokoli

Již od 1 354 980 Kč

Ke stažení

Kia Sorento ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
37,80 Kč
Diesel
37,90 Kč
CNG
34,90 Kč