ŠKODA FABIA

ŠKODA FABIA

Větší, úspornější a bezpečnější

Čtvrtá generace modelu ŠKODA FABIA vyrostla. Má emotivnější vzhled, je větší, modernější a dále rozvíjí designový jazyk značky ŠKODA. Skulpturální tvary, dynamické proporce a ostře řezané přední světlomety a zadní světla vybavená LED technologií dodávají vozu velmi dynamický, emocionální vzhled. Díky modulární platformě MQB A0 koncernu Volkswagen narostly vnější rozměry a také vnitřní prostor. Díky promyšleným prvkům, mezi které patří aerodynamická kola a aktivní žaluzie chladiče umístěné ve spodním otvoru pro přívod vzduchu na předním nárazníku, nabízí nová FABIA nejnižší součinitel odporu vzduchu ve své třídě cx 0,28.

Velkorysejší prostor, vyšší komfort, velké displeje

Interiér nového vozu FABIA kombinuje emocionální vzhled a ergonomické vlastnosti. V interiéru zaujme samostatně stojící obrazovka infotainmentu o velikosti až 9,2″. Nová FABIA nabízí moderní infotainment a k tomu poprvé i digitální přístrojový panel s 10,25″ displejem k dostání na přání. Premiéru slaví také komfortní prvky známé spíše z vozů vyšší třídy jako například vyhřívané čelní sklo a vyhřívaný volant, rovněž dostupné na přání. Při uvedení na trh bude ŠKODA FABIA k dispozici ve dvou výbavových stupních.

 

Vždy online s možností bezdrátového připojení

Nová FABIA nabízí moderní infotainment systémy poslední generace s úhlopříčkou až 9,2″. Pomocí zabudované karty eSIM je vždy online, což umožňuje příjem internetového rádia nebo přístup k rozsáhlým mobilním online službám ŠKODA Connect nebo k novým aplikacím infotainmentu. Díky bezdrátové technologii SmartLink lze připojit chytré telefony. Nabíjecí box pro smartphone umožňuje jejich bezdrátové nabíjení. Vrcholný infotainment Amundsen lze ovládat i gesty nebo pomocí digitální asistentky Laury.

Nové asistenční systémy a až devět airbagů

Nová ŠKODA FABIA patří díky až devíti airbagům k nejbezpečnějším vozům ve své třídě. Využití modulární platformy MQB A0 přineslo ještě vyšší úroveň aktivní a pasivní bezpečnosti, k čemuž přispěly také asistenční systémy, které nabízely dosud spíše vozy vyšší třídy. Poprvé disponuje nová FABIA například Asistovanou jízdu 2.0 a Automatickým parkováním.

Čtvrtá generace vozu FABIA pokračuje v tradici Simply Clever prvků typických pro značku ŠKODA. V nabídce je pět zcela nových Simply Clever prvků a osm prvků, které tento model poprvé přebírá od větších sourozenců. V závislosti na dané výbavě nabízí nová FABIA až 43 praktických prvků, které ulehčují každodenní používání vozu – více než kdy dříve. Nabídka sahá od klasických prvků značky ŠKODA, jako například škrabky na led ve víčku palivové nádrže s měřítkem pro kontrolu výšky dezénu pneumatik, držáku parkovacích lístků na A sloupku nebo deštníku ve dveřích řidiče, až po zcela nové prvky, které s minimálním úsilím udržují pořádek v interiéru a v zavazadlovém prostoru.

Asistovaná jízda 2.0 přebírá částečnou kontrolu nad vozem, aby vám usnadnila řízení a sledování provozu.

Špičková LED technika přináší vyšší výkon, nižší spotřebu energie a nové bezpečnostní funkce.

Zaparkovat nikdy nebylo snazší. Stačí stisknout to správné tlačítko.

Nejmodernější vymoženosti a bezpečnostní prvky se o vás postarají na každé cestě. Můžete se spolehnout na moderní a bezpečný design, až 9 airbagů a asistenční systémy pro řízení i parkování. Pro vaše pohodlí je k dispozici dvouzónová klimatizace, rozsáhlé možnosti konektivity, volitelné střešní panoramatické okno a další prvky.

FABIA se pyšní nejen svým vzhledem, ale i chytrostí. Podrobné informace o vozidle vám poskytne virtuální kokpit s úhlopříčkou 10,25“ a s pěti různými možnostmi zobrazení. Svou novou FABII si můžete vybavit multimediálním systémem s obrazovkou o úhlopříčce až 9,2 ” uprostřed palubní desky, okolním osvětlením a zvukovým systémem ŠKODA.

U vozu NOVÁ FABIA je k dispozici poprvé jako volitelná výbava i dvouzónová klimatizace Climatronic. Tento systém vám umožní užívat si komfort automaticky udržované teploty ve voze, kdy si řidič i spolujezdec mohou nastavit nezávisle teplotu, jaká jim vyhovuje. Senzor vlhkosti snižuje zamlžování čelního skla a zvyšuje klimatický komfort.

Ke stažení

ŠKODA FABIA ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
36,20 Kč
Diesel
36,90 Kč
CNG
34,90 Kč