ŠKODA KODIAQ

Nové SUV vyjadřuje především sílu a ochranu po vzoru aljašského medvěda kodiaka. KODIAQ má skvělé offroadové schopnosti, úctyhodné rozměry a místo až pro sedm cestujících.

Design

ŠKODA u nového KODIAQA použila výrazné a ostré linie doplněné o robustní projev, který zdůrazňují široké boky. Výrazným prvkem je široká maska, nízké klínovité světlomety a výrazné plastické tvarování zadní části.

Interiér je především funkční. Velký displej na přístrojové desce dělí prostor na zónu pro řidiče a pro spolujezdce, výrazným prvkem jsou vertikální výdechy vzduchu.

Technologie

KODIAQ disponuje špičkovou konektivitou díky přímému připojení k internetu (LTE) a možnosti vytvořit hotspot nebo použít internetové připojení pro vlastní potřebu. Systém infotainmentu umožňuje spolupráci s Google Maps a jejich StreetView. Volitelnou nabídkou k základnímu infotainmentu jsou platformy Apple CarPlay, Android Auto, MirroLinkTM a SmartGate. Vůz má také tlačítko nouzového volání eCall, které bude v Evropě od roku 2018 předepsaným standardem.

KODIAQ je vybaven asistenčním systémem Area View, díky kterému uvidíte na displeji vůz z několika pohledů. Další systémy usnadní dodržování odstupu za následovanými vozidly, přejíždění z pruhu do pruhu nebo naopak udržení vozu v pruhu. Součástí jsou také systém na upozornění na dopravní značky a asistent parkování.

Pro koho je nová ŠKODA KODIAQ?

ŠKODA tímto vozem necílí do firemního sektoru, ale spíš do soukromého. Z nového KODIAQU vytvořila symbol respektu a úspěchu, a to u mužů s vyšším vzděláním a aktivním životním stylem. Vůz však bez problémů pojme díky svým rozměrům celou rodinu i s nákladem.

Ačkoli KODIAQ na první pohled vypadá jako elegantní vůz, je to vůz jako stvořený do divočiny. Pokud zvolíte verzi s pohonem na všechna kola, adaptivním podvozkem DCC a připlatíte si za off-roadový mód, můžete s KODIAQEM vyrazit mimo silnice a rozhodně nebudete jízdy litovat.

Technické údaje

Rozměry

Nový KODIAQ je první vůz ŠKODA, který můžete osadit až 20‘‘ koly. Délka vozu je 4 697 mm, šířka 1 882 mm a výška 1 676 mm.

Interiér je opravdu prostorný a do zadní řady, která je vybavena posuvnými sedadly, se vejdou dokonce tři dětské sedačky vedle sebe. Na přání je možné vybavit vůz i třetí řadou sedadel.

KODIAQ je vybaven velkým kufrem. Základní varianta má 720 litrů, při sklopení sedadel můžete mít k dispozici kufr o kapacitě až 2 065 litrů. KODIAQ tak nabízí největší zavazadlový prostor ve své třídě.

Motorizace

  • Benzínové motory: 1,4 TSI o výkonu 110 kW, 2,0 TSI o výkonu 132 kW
  • Dieselové motory: 2,0 TDI o výkonu 110 kW, 2,0 TDI o výkonu 140 kW

Motorizace je možné kombinovat s pohony 4×2 a 4×4 a také s šestistupňovým manuálem nebo šesti či sedmistupňovými automaty.

 

 

 

ŠKODA KODIAQ ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
35,80 Kč
Diesel
34,50 Kč
CNG
42,90 Kč