Nový Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je elegantní vůz, který se skvěle přizpůsobí řidiči i jeho spolucestujícím. Praktické asistenční systémy spolu s pohodlným interiérem a kvalitním infotainmentem zajistí, že jízda tímto vozem bude nejradostnější chvilkou vašeho dne. Golf má za sebou dlouhou historii – díky faceliftu pro rok 2017/2018 zahajuje Volkswagen prodej již 8. generace tohoto léty prověřeného a oblíbeného vozu.

 

Design

Z hlediska designu na novém Golfu vyniká především atletická maska chladiče, úzké světlomety, které jsou protažené až k blatníkům a nárazníku. Tyto prvky opticky snižují vůz a napomáhají vytvářet sportovní dojem. Zadní část Golfu má velmi elegantní linie, které doplňují kvalitní světla s LED technologií.

Interiér nabízí velkorysý prostor, který poskytuje spoustu místa jak pro řidiče, tak pro ostatní cestující na předních i zadních sedadlech. Na středovém panelu vás zaujmou bíle podsvícené ovladače a středová konzola, která je mírně natočená směrem k řidiči. Samozřejmostí jsou ergonomická sedadla a velký zavazadlový prostor.

 

Technologie a vlastnosti

Nový VW Golf je vybaven asistenčními systémy, které usnadňují řízení, parkování i komunikaci během jízdy. Pro pohodlné telefonování jsou k dispozici dvě telefonní rozhraní s kvalitními mikrofony a reproduktory, v provedení „Business“ můžete ovládat systém také hlasem nebo dokonce přenášet hovory započaté mimo automobil na hands-free sadu ve voze. Skrze dotykový displej můžete ovládat systém Discover Media, který kombinuje navigační systém, rádio, ovládání USB konektorů a SD karet, bluetooth, reproduktory a multimediální rozhraní. Systém Discover Pro lze dokonce ovládat za pomoci gest bez jediného doteku.

Pro vaši bezpečnou jízdu je k dispozici asistenční systém kontroly odstupu Front Assist, který nově umí také rozpoznat případné chodce a nouzově zabrzdit. Parkování vám usnadní asistent Park Assist, který dokáže zanalyzovat parkovací místo, a také systém Blid spot Sensor, který varuje před překážkami v tzv. mrtvém úhlu. Jízdu v koloně zpříjemní asistent pro jízdu v koloně. Užitečný je také systém Emergency Assist, díky kterému může vůz částečně převzít kontrolu nad řízením, pokud vyhodnotí, že řidič není schopen dál řídit.

Pro náročnější řidiče jsou k dispozici také modely Golf GTI a Golf R. Řidiči, kteří hledají spíš sportovněji laděné vozy, ocení nový Golf GTI. Díky motoru s výkonem 169 kW (229 k) zrychlíte z 0 na 100 za pouhých 6,5 sekundy, navíc je vůz vybaven sportovními sedadly, novými koly z lehké slitiny a další kvalitní výbavou. Díky výbavě R-Line můžete mít Golf s výraznějším a sportovnějším vzhledem, a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Nový Golf R má ale především vlastnosti, které ocení milovníci adrenalinové jízdy: výkon 228 kW (310 k), krouticí moment 380 Nm a dvouspojkovou převodovku DSG.

 

Technické údaje

Rozměry

Výška: 1442 mm
Šířka: 1790 mm
Délka: 4276 mm

Motorizace

Dieselové motory

 • 85 kW (115 k) TDI BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TDI BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TDI 4Motion BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TDI 4Motion BlueMotion Technology
 • 135 kW (184 k) TDI⁴⁾ BlueMotion Technology

Benzínové motory

 • 63 kW (85 k) TSI BlueMotion Technology
 • 81 kW (110 k) TSI BlueMotion Technology
 • 92 kW (125 k) TSI BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TSI BlueMotion Technology
 • 132 kW (180 k) TSI 4MOTION

EcoFuel/Motor na stlačený zemní plyn (CNG)

 • 81 kW (110 k) TGI BlueMotion

Volkswagen Golf ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
31,30 Kč
Diesel
30,60 Kč
CNG
24,90 Kč
Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat prohlížeč nyní

×