Nový Volkswagen Golf

Volkswagen Golf je elegantní vůz, který se skvěle přizpůsobí řidiči i jeho spolucestujícím. Praktické asistenční systémy spolu s pohodlným interiérem a kvalitním infotainmentem zajistí, že jízda tímto vozem bude nejradostnější chvilkou vašeho dne. Golf má za sebou dlouhou historii – díky faceliftu pro rok 2017/2018 zahajuje Volkswagen prodej již 8. generace tohoto léty prověřeného a oblíbeného vozu.

 

Design

Z hlediska designu na novém Golfu vyniká především atletická maska chladiče, úzké světlomety, které jsou protažené až k blatníkům a nárazníku. Tyto prvky opticky snižují vůz a napomáhají vytvářet sportovní dojem. Zadní část Golfu má velmi elegantní linie, které doplňují kvalitní světla s LED technologií.

Interiér nabízí velkorysý prostor, který poskytuje spoustu místa jak pro řidiče, tak pro ostatní cestující na předních i zadních sedadlech. Na středovém panelu vás zaujmou bíle podsvícené ovladače a středová konzola, která je mírně natočená směrem k řidiči. Samozřejmostí jsou ergonomická sedadla a velký zavazadlový prostor.

 

Technologie a vlastnosti

Nový VW Golf je vybaven asistenčními systémy, které usnadňují řízení, parkování i komunikaci během jízdy. Pro pohodlné telefonování jsou k dispozici dvě telefonní rozhraní s kvalitními mikrofony a reproduktory, v provedení „Business“ můžete ovládat systém také hlasem nebo dokonce přenášet hovory započaté mimo automobil na hands-free sadu ve voze. Skrze dotykový displej můžete ovládat systém Discover Media, který kombinuje navigační systém, rádio, ovládání USB konektorů a SD karet, bluetooth, reproduktory a multimediální rozhraní. Systém Discover Pro lze dokonce ovládat za pomoci gest bez jediného doteku.

Pro vaši bezpečnou jízdu je k dispozici asistenční systém kontroly odstupu Front Assist, který nově umí také rozpoznat případné chodce a nouzově zabrzdit. Parkování vám usnadní asistent Park Assist, který dokáže zanalyzovat parkovací místo, a také systém Blid spot Sensor, který varuje před překážkami v tzv. mrtvém úhlu. Jízdu v koloně zpříjemní asistent pro jízdu v koloně. Užitečný je také systém Emergency Assist, díky kterému může vůz částečně převzít kontrolu nad řízením, pokud vyhodnotí, že řidič není schopen dál řídit.

Pro náročnější řidiče jsou k dispozici také modely Golf GTI a Golf R. Řidiči, kteří hledají spíš sportovněji laděné vozy, ocení nový Golf GTI. Díky motoru s výkonem 169 kW (229 k) zrychlíte z 0 na 100 za pouhých 6,5 sekundy, navíc je vůz vybaven sportovními sedadly, novými koly z lehké slitiny a další kvalitní výbavou. Díky výbavě R-Line můžete mít Golf s výraznějším a sportovnějším vzhledem, a to jak v exteriéru, tak v interiéru. Nový Golf R má ale především vlastnosti, které ocení milovníci adrenalinové jízdy: výkon 228 kW (310 k), krouticí moment 380 Nm a dvouspojkovou převodovku DSG.

 

Technické údaje

Rozměry

Výška: 1442 mm
Šířka: 1790 mm
Délka: 4276 mm

Motorizace

Dieselové motory

 • 85 kW (115 k) TDI BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TDI BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TDI 4Motion BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TDI 4Motion BlueMotion Technology
 • 135 kW (184 k) TDI⁴⁾ BlueMotion Technology

Benzínové motory

 • 63 kW (85 k) TSI BlueMotion Technology
 • 81 kW (110 k) TSI BlueMotion Technology
 • 92 kW (125 k) TSI BlueMotion Technology
 • 110 kW (150 k) TSI BlueMotion Technology
 • 132 kW (180 k) TSI 4MOTION

EcoFuel/Motor na stlačený zemní plyn (CNG)

 • 81 kW (110 k) TGI BlueMotion

Volkswagen Golf ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Natural 95
34,20 Kč
Diesel
32,20 Kč
CNG
24,90 Kč
Váš prohlížeč je zastaralý!

Pro správné zobrazení těchto stránek aktualizujte svůj prohlížeč. Aktualizovat prohlížeč nyní

×