Optimalizace Polestar Engineered

Optimalizace Polestar Engineered

Zaměřeno na klíčové oblasti, které posílí váš zážitek z řízení.

Staňte se součástí světa Polestar

Optimalizace Polestar Engineered dodá vašemu Volvu maximálně dynamický projev, promění ho ve vůz, který bude ještě zábavnější a bude vyhovovat vašemu způsobu jízdy.

Cena optimalizace Polestar Engineered 27 810 Kč vč. DPH, akční nabídka pro vybrané modely již od 15 860 Kč vč. DPH. Bližší informace o optimalizaci Polestar Engineered obdržíte TU:

Jak to funguje?

Optimalizace Polestar Enginered se neomezuje jen na motor – optimalizováno je celé pohonné ústrojí. Zaměřeno na klíčové výkonové oblasti automobilů s důrazem na silnější a vyváženější zážitek z jízdy.

Výkon, když ho potřebujete

Je podstatný rozdíl, máte-li při předjíždění nebo v jiných situacích, kdy potřebujete okamžitě zrychlit, k dispozici dostatek využitelného výkonu v celém spektru otáček, zejména v jejich středním pásmu.

Odezva na sešlápnutí akceleračního pedálu

Optimalizací se zkrátí prodleva odezvy motoru na sešlápnutí akceleračního pedálu. Motor reaguje úměrněji a vůz je hbitější. Toto přináší excelentní výkon a okamžitou akceleraci.

Odezva na uvolnění akceleračního pedálu

Při brzdění nebo okamžitém uvolnění akceleračního pedálu nedojde k přeřazení na vyšší převodový stupeň a nedojde k poklesu otáček motoru. Vyšší otáčky zkracují prodlevu turbodmychadla a poskytují tak lepší připravenost vozu ke zrychlení. Tím je zajištěna rychlejší odezva a vyšší předvídatelnost chování vozu.

Rychlost řazení převodových stupňů

Při každé změně převodového stupně dojde na krátký okamžik k přerušení přenosu výkonu na kola. Čím kratší tento moment je, tím více výkonu je přeneseno, což ve výsledku znamená rychlejší reakce a svižnější akceleraci, kdy to potřebujete.

Přesnost řazení a přidržení zařazené rychlosti

Jakékoli změny převodových stupňů mohou při zatáčení vést k narušení stability vozu. Naše optimalizace tomu brání přidržením optimálního převodového stupně a udržováním vyšších otáček motoru při průjezdu zatáčkou, což mimo jiné znamená, že je pohonná jednotka stále připravena na akceleraci.

Distribuce točivého momentu na všechna kola

Standardně je pohon AWD nastaven na přenos většího podílu točivého momentu na přední kola. Optimalizace Polestar Engineered v situacích, kdy je nutné zajistit lepší trakci např. při rozjezdu nebo výjezdu ze zatáčky, přenese více točivého momentu na zadní kola.

Brzdy Polestar Engineered značky Brembo

Vozy Volvo Polestar Engineered jsou vybaveny brzdovým systémem vyvinutým ve spolupráci s renomovaným specialistou, značkou Brembo. Šestipístkové brzdové třmeny a 371mm odvětrávané brzdové kotouče předních kol Vám zajistí brzdnou sílu inspirující k sebejisté jízdě.

Jakých vylepšení se Váš vůz dočká?

Rozsah optimalizace Polestar Engineered Vašeho vozu Volvo je definován dvěma faktory: pohonnou jednotkou a modelovým rokem.

  • Všechny vozy vybavené automatickou převodovkou (tedy platformy SPA, CMA a Drive-e) se dočkají pěti vylepšení a případně i šestého pro vozy AWD (viz níže).
  • Všechna vozidla s manuální převodovkou získají dvě vylepšení: výkon dostupný v momentě, kdy je potřebný (výkon motoru), a svižné reakce (odezva akceleračního pedálu).
  • Všechny vozy Volvo nejnovější generace (platformy SPA a CMA) s pohonem všech kol získají také optimalizované rozložení točivého momentu (distribuce točivého momentu pohonu AWD).

U nejnovější generace vozů Volvo je do nabídky pro výběr jízdního režimu přidán režim Polestar Engineered včetně zobrazení informace na displeji.


UPOZORNĚNÍ

Vzhledem k tomu, že Polestar mění technické a homologační parametry vozu a je Ministerstvem dopravy ČR klasifikován a schválen jako přestavba, vzniká majiteli vozu zákonná povinnost nechat tuto změnu zapsat do Osvědčení o registraci vozu (dále jen ORV) resp. Technického průkazu. Změnu parametrů je možné provést jen u již zaregistrovaného ORV. Náklady spojené se zápisem změn parametrů vozu na registru vozidel nejsou v ceně zahrnuty.

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
40,20 Kč
Diesel
42,00 Kč
CNG
69,90 Kč