O nás

Úvodní slovo majitelů

Již od dětství nás zajímalo vše, co se točilo okolo aut. Již od vyučení v oboru automechanik jsme toužili otevřít soukromou dílnu a provozovat autoopravárenské služby tak, jak jsme si představovali, že by měly fungovat. Jakmile bylo v roce 1989 umožněno částečné podnikání na zvláštní povolení Národního výboru, založili jsme Autoservis Tůma a Tůma a začali takto podnikat v garážích našeho rodinného dvojdomku.

Poté, co se nám v lednu roku 1991 podařilo po velmi dlouhé a náročné cestě získat autorizované dealerství značky ŠKODA, bylo jasné, že potřebujeme více prostoru pro růst. Založili jsme společnost TUkas s. r. o.  a v roce 1993 postavili první showroom pro značku ŠKODA a VW.

Poptávky po našich službách se neustále zvyšovaly, a tak jsme se rozrůstali jak počtem zaměstnanců, tak počtem nově vybudovaných autosalonů s autorizovaným dealerstvím a servisem dalších značek.

Obor automotive nás nikdy nepřestal bavit, a tak celou skupinu TUkas neustále zdokonalujeme a rozšiřujeme o další společnosti a značky a snažíme se vybudovat brand TUkas s puncem kvalitních služeb a zachováním rodinné tradice.

Jiří a Miroslav Tůmovi
majitelé společností skupiny TUkas

Představení a historie skupiny

Historie skupiny TUkas se začala formovat již v roce 1989, kdy na zvláštní povolení Národního výboru vznikl Autoservis Tůma a Tůma.  V roce 1991 pak byla založena společnost TUkas s. r. o.

Samotná zkratka firmy je ztělesněním vize. První slabiku tvoří zkratka příjmení majitelů a zakladatelů společnosti, bratří Tůmových (TU), a druhá část názvu se skládá z nosných písmen dvou klíčových slov, která zachycují celkový pohled a směr: „Komplexní AutoSlužby (kas)“. Právě služby, jejich komplexnost a kvalita se ve spojení se seriózním přístupem profesionálních a vyškolených pracovníků k zákazníkům již mnohokrát projevily jako pilíře, na kterých firma a následně skupina několika firem postavila svou existenci.

V roce 1991 získali bratři Tůmové dealerství značky ŠKODA a v roce 1992 společnost TUkas získala licenci na zastupování značky Volkswagen. Zároveň byl pro tyto dvě značky vybudován první showroom v pražských Štěrboholech

V roce 1992 byla založena společnost TD Volvo, která vznikla s cílem zajišťovat dealerství značky Volvo na českém trhu. Kvůli nové strategii byla následně v dubnu 1994 přejmenována na TT Complex spol. s r. o. a její zaměření se rozšířilo o služby poskytování dlouhodobého pronájmu vozů a operativní leasing.

Vzhledem k rostoucím poptávkám po službách TUkasu byl první showroom velmi brzy nedostačující, a tak v těsné blízkosti jedné z hlavních tepen Prahy a nedaleko průmyslové zóny Štěrboholy vyrostly velké moderní showroomy VW, Audi komplex a Centrum ŠKODA.

Obě pobočky v letech 2014 a 2015 prošly modernizací, včetně rozšíření kompletních služeb pro vozy CNG zajištující nejen prodej a servis, ale také možnost čerpání pohonných hmot pro tyto vozy.

V roce 1999 vznikla společnost AUTOCENTRUM Štěrboholy a. s., která převzala autorizovaný prodej a servis značky Volvo z původní TD Volvo, a po krátké chvíli se stala jedním z hlavních prodejců této značky v Praze. V roce 2011 došlo k zásadní fúzi společnosti AUTOCENTRUM Štěrboholy a. s. a Auto-Staiger s. r. o., a vznikla tak společnost AUTO-STAIGER CZ a. s.

Dalším důležitým milníkem pro TUkas byl rok 2015, ve kterém se skupina rozrostla o společnosti ČSAO a Auto Adámek.

Na pozemku modřanské pobočky byl postaven showroom KIA, který byl prvním vzorovým autosalonem typu Red Cube KIA v Praze a na bývalém pozemku ČSAO na pomezí Malešic a Strašnic byl na podzim roku 2017 slavnostně otevřen moderní showroom pro značky Renault & Dacia. V novém objektu bývalého ČSAO se nachází také autorizovaný servis značky ŠKODA a součástí areálu je i certifikovaná lakovna s klempírnou, která je jednou z největších a nejmoderněji zařízených provozoven tohoto typu v České republice.

V letech 2016/2017 se strategie skupiny TUkas posouvá dále sjednocením názvů všech společností – vznikají tak společnosti TUkas a.s., TUkas ČSAO a.s., TUkas Auto Adámek s.r.o.  a TUkas Auto-Staiger CZ a.s.

Na přelomu roku 2017 a 2018 byl v Malešicích otevřen moderní showroom Volvo vybudovaný podle nejnovějších standardů značky.  Unikání koncept VRE (Volvo Retail Experience), který je inspirován butiky luxusních značek, láká nejen svou tajemností zvenku, ale především útulným prostředím, pohodlím a nabízenými službami uvnitř.

Začátkem roku 2018 došlo ke sloučení společnosti TUkas Auto Adámek s.r.o. pod společnost TUkas a.s. Skupina TUkas tak v současné době zahrnuje společnosti: TUkas a.s., TUkas ČSAO a.s., TUkas AUTO-STAIGER CZ a.s. a TT-Complex spol. s r. o.

V roce 2021 oslavila společnost TUkas 30. výročí od svého založení. I po třiceti letech fungování se společnost stále může pyšnit poskytováním kvalitních služeb, spolehlivostí, zodpovědností a loajalitou a jejím cílem je nadále upevňovat své místo na automotive trhu, dále růst a expandovat.

V současné době je skupina TUkas autorizovaným prodejcem a servisem značek Volkswagen, ŠKODA, Volvo, Opel, Kia, Renault a Dacia, dále pak autorizovaným servisem značek Audi a Chevrolet. Ojeté vozy jsou nabízeny prostřednictvím programů ŠKODA Plus, Das WeltAuto, Volvo SELEKT, Opel Certifikované ojeté vozy, Kia Ojeté vozy a Renault SELECTION. Operativní leasing a dlouhodobý pronájem vozů zajišťuje společnost TT-Complex spol. s r.o.

 

Proč s námi?

 • Široké portfolio nabízených značek i služeb díky všem společnostem patřícím do skupiny TUkas
 • Výhodné ceny PHM u naší bezobslužné non-stop čerpací stanice
 • Celoživotní garance mobility
 • Ruční mytí vozů
 • Společnost TUkas je držitelem certifikátu ISO 9001:2008
 • Ocenění TOP CZECH QUALITY 1. stupně – Nejlepší podnikatel, manažer, firma ČR.

Nové vozy

 • Široká nabídka skladových a předváděcích vozů
 • Přihlášení vozu na registru motorových vozidel (Praha, Praha-východ, Praha-západ)
 • Kompletní modelová řada značky ŠKODAVolkswagen a užitkových vozů VolkswagenKIAVolvoOpelRenault a Dacia s možností testovací jízdy v některém z předváděcích automobilů

Ojeté vozy

 • Sázka na jistotu díky plnění standardů ŠKODA Plus a DasWeltAuto (původně Auto-Plus), Volvo Select a Opel certifikované vozy
 • Certifikát CEBIA, který garantuje udávaný kilometrový nájezd a fakt, že vůz není kradený nebo zavázaný třetí straně
 • Možnost registrace vozu

Servis

 • Výrazné slevy na servisní práce pro vozy zakoupené v provozovnách skupiny TUkas
 • Uskladnění kol
 • Výborná dostupnost:
 • Ocenění Autoservis roku 2009
 • Záruka na provedené práce 6 měsíců ode dne převzetí opraveného vozu zákazníkem
 • Záruka 24 měsíců na originální díly a výrobky
 • Odpovědnost za vady vzniklé v souvislosti s provedenými pracemi

 

Pravidla pro platební metody v rámci skupiny TUkas

 

Způsob úhradyNové a ojeté vozyServis & ND
Platba převodemTuto platební metodu upřednostňujemeTuto platební metodu upřednostňujeme u zákazníků s rámcovou smlouvu
Platba v hotovostiMax. do výše 270 000 KčMax. do výše 270 000 Kč
Platba kartouMax. do výše 20 000 KčNeomezeně

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
38,20 Kč
Diesel
36,50 Kč
CNG
34,90 Kč