O nás

Úvodní slovo majitelů

Již od dětství nás zajímalo vše, co se točilo okolo aut. Již od vyučení v oboru automechanik jsme toužili otevřít soukromou dílnu a provozovat autoopravárenské služby tak, jak jsme si představovali, že by měly fungovat. Jakmile bylo v roce 1989 umožněno částečné podnikání na zvláštní povolení Národního výboru, založili jsme autoservis Tůma a Tůma a začali takto podnikat v garážích našeho rodinného dvojdomku.

Věděli jsme, že v tomto stavu nemůžeme dlouho vydržet, a tak již v roce 1991 byla založena společnost TUkas s.r.o., která pronajala větší prostory a v roce 1993 pak postavili první showroom pro značku ŠKODA a VW, jejichž autorizované dealerství jsme získali v roce 1991.

Poptávky po našich službách se stále zvyšovaly, a tak jsme se rozrůstali jak počtem zaměstnanců, tak počtem nově vybudovaných autosalonů  a autorizovaným dealerstvím a servisem dalších značek.

Obor automotive nás nikdy nepřestal bavit, a tak celou skupinu TUkas neustále zdokonalujeme a rozšiřujeme o další společnosti a značky a snažíme se vybudovat brand TUkas s puncem kvalitních služeb a zachováním rodinné tradice.

Jiří a Miroslav Tůmovi
majitelé společností skupiny TUkas

Představení a historie skupiny

Historie skupiny TUkas se začala formovat již v roce 1989, kdy na zvláštní povolení Národního výboru vznikl Autoservis Tůma a Tůma.  V roce 1991 pak byla založena společnost TUkas s. r. o. .

Samotná zkratka firmy je ztělesněním vize. První slabiku tvoří zkratka příjmení majitelů a zakladatelů společnosti, bratří Tůmových (TU), a druhá část názvu se skládá z nosných písmen dvou klíčových slov, která zachycují celkový pohled a směr: „Komplexní AutoSlužby (kas)“. Právě služby, jejich komplexnost a kvalita se ve spojení se seriózním přístupem profesionálních a vyškolených pracovníků k zákazníkům již mnohokrát projevily jako pilíře, na kterých firma a následně skupina několika firem postavila svou existenci.V roce 1992 byla založena společnost TD Volvo, která vznikla s cílem poskytování značky Volvo na českém trhu. Následně však byla kvůli nové strategii společnost v dubnu 1994 přejmenována na TT Complex spol. s r. o. a její zaměření se rozšířilo o služby poskytování dlouhodobého pronájmu vozů a operativní leasing.

V roce 1991 získali bratři Tůmové dealerství značky ŠKODA a v roce 1992 společnost TUkas získala licenci na zastupování značky Volkswagen a zároveň byl vybudován první showroom pro tyto dvě značky. Vzhledem k rostoucím poptávkám po službách TUkasu byl tento showroom velmi brzy malý, a tak v těsné blízkosti jedné z hlavních tepen Prahy a nedaleko průmyslové zóny Štěrboholy rostou velké moderní showroomy VW, Audi komplex a Centrum ŠKODA.

Obě pobočky v letech 2014 a 2015 prošly modernizací, včetně rozšíření kompletních služeb pro vozy CNG zajištujících nejen prodej a servis, ale také možnost čerpání pohonných hmot pro tyto vozy.

V roce 1999 vznikla společnost AUTOCENTRUM Štěrboholy a. s., která převzala autorizovaný prodej a servis značky Volvo z původní TD Volvo, po krátké chvíli se stala jedním z hlavních prodejců této značky v Praze. V roce 2011 došlo k zásadní fůzi se společností AUTOCENTRUM Štěrboholy a. s. a společností Auto-Staiger s. r. o. a vzniku AUTO-STAIGER CZ a. s..

Dalším důležitým milníkem pro TUkas je rok 2015, ve kterém se skupina rozrůstá o společnosti ČSAO a Auto Adámek. Na pozemku modřanské pobočky roste showroom KIA, který je prvním vzorovým autosalonem typu Red Cube KIA v Praze.

V Malešicích zase probíhá stavba největšího a nejmodernějšího showroomu pro značky Renault & Dacia.

V letech 2016/2017 se strategie skupiny TUkas posouvá dále sjednocením názvů všech společností a vznikají tak společnosti TUkas a.s., TUkas ČSAO a.s., TUkas Auto Adámek s.r.o.  a TUkas Auto-Staiger CZ a.s..

Na přelomu roku 2017 a 2018 jsme otevřeli nejnovější showroom Volvo v Praze. Tento unikání projekt VRE (Volvo Retail Experience), který je inspirován butiky luxusních značek láká nejen svou tajemností zvenku, ale především útulným prostředím, pohodlím a nabízenými službami uvnitř.

Začátkem roku 2018 došlo ke sloučením společnosti TUkas Auto Adámek s.r.o. pod společnost TUkas a.s..

Tímto určitě růst celé skupiny TUkas nekončí, věříme, že kvalita služeb a nasazení majitelů, profesionálního managementu i všech zaměstnanců přinese další růst a expanzi společnosti TUkas a.s.

Proč s námi?

 • Široké portfolio nabízených značek i služeb díky všem společnostem patřícím do skupiny TUkas
 • Výhodné ceny PHM u naší bezobslužné non-stop čerpací stanice
 • Celoživotní garance mobility
 • Ruční mytí vozů
 • Společnost TUkas je držitelem certifikátu ISO 9001:2008
 • Ocenění TOP CZECH QUALITY 1. stupně – Nejlepší podnikatel, manažer, firma ČR.

Nové vozy

 • Široká nabídka skladových a předváděcích vozů
 • Přihlášení vozu na registru motorových vozidel (Praha, Praha-východ, Praha-západ)
 • Kompletní modelová řada značky ŠKODAVolkswagen a užitkových vozů VolkswagenKIAVolvoOpelRenault a Dacia s možností testovací jízdy v některém z předváděcích automobilů

Ojeté vozy

 • Sázka na jistotu díky plnění standardů ŠKODA Plus a DasWeltAuto (původně Auto-Plus), Volvo Select a Opel certifikované vozy
 • Certifikát CEBIA, který garantuje udávaný kilometrový nájezd a fakt, že vůz není kradený nebo zavázaný třetí straně
 • Možnost registrace vozu

Servis

 • Výrazné slevy na servisní práce pro vozy zakoupené v provozovnách skupiny TUkas
 • Uskladnění kol
 • Výborná dostupnost:
 • Ocenění Autoservis roku 2009
 • Záruka na provedené práce 6 měsíců ode dne převzetí opraveného vozu zákazníkem
 • Záruka 24 měsíců na originální díly a výrobky
 • Odpovědnost za vady vzniklé v souvislosti s provedenými pracemi

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
31,80 Kč
Diesel
28,90 Kč
CNG
26,50 Kč