O nás

Úvodní slovo majitelů

Již od dětství nás zajímalo vše, co se točilo okolo aut. Již od vyučení v oboru automechanik jsme toužili otevřít soukromou dílnu a provozovat autoopravárenské služby tak, jak jsme si představovali, že by měly fungovat. Jakmile bylo v roce 1989 umožněno částečné podnikání na zvláštní povolení Národního výboru, založili jsme autoservis Tůma a Tůma a začali takto podnikat v garážích našeho rodinného dvojdomku.

Věděli jsme, že v tomto stavu nemůžeme dlouho vydržet, a tak již v roce 1991 byla založena společnost TUkas s.r.o., která pronajala větší prostory a v roce 1993 pak postavili první showroom pro značku ŠKODA a VW, jejichž autorizované dealerství jsme získali v roce 1991.

Poptávky po našich službách se stále zvyšovaly, a tak jsme se rozrůstali jak počtem zaměstnanců, tak počtem nově vybudovaných autosalonů  a autorizovaným dealerstvím a servisem dalších značek.

Obor automotive nás nikdy nepřestal bavit, a tak celou skupinu TUkas neustále zdokonalujeme a rozšiřujeme o další společnosti a značky a snažíme se vybudovat brand TUkas s puncem kvalitních služeb a zachováním rodinné tradice.

Jiří a Miroslav Tůmovi
majitelé společností skupiny TUkas

Představení a historie skupiny

Historie skupiny TUkas se začala formovat již v roce 1989, kdy na zvláštní povolení Národního výboru vznikl Autoservis Tůma a Tůma.  V roce 1991 pak byla založena společnost TUkas s. r. o. .

Samotná zkratka firmy je ztělesněním vize. První slabiku tvoří zkratka příjmení majitelů a zakladatelů společnosti, bratří Tůmových (TU), a druhá část názvu se skládá z nosných písmen dvou klíčových slov, která zachycují celkový pohled a směr: „Komplexní AutoSlužby (kas)“. Právě služby, jejich komplexnost a kvalita se ve spojení se seriózním přístupem profesionálních a vyškolených pracovníků k zákazníkům již mnohokrát projevily jako pilíře, na kterých firma a následně skupina několika firem postavila svou existenci.V roce 1992 byla založena společnost TD Volvo, která vznikla s cílem poskytování značky Volvo na českém trhu. Následně však byla kvůli nové strategii společnost v dubnu 1994 přejmenována na TT Complex spol. s r. o. a její zaměření se rozšířilo o služby poskytování dlouhodobého pronájmu vozů a operativní leasing.

V roce 1991 získali bratři Tůmové dealerství značky ŠKODA a v roce 1992 společnost TUkas získala licenci na zastupování značky Volkswagen a zároveň byl vybudován první showroom pro tyto dvě značky. Vzhledem k rostoucím poptávkám po službách TUkasu byl tento showroom velmi brzy malý, a tak v těsné blízkosti jedné z hlavních tepen Prahy a nedaleko průmyslové zóny Štěrboholy rostou velké moderní showroomy VW, Audi komplex a Centrum ŠKODA.

Obě pobočky v letech 2014 a 2015 prošly modernizací, včetně rozšíření kompletních služeb pro vozy CNG zajištujících nejen prodej a servis, ale také možnost čerpání pohonných hmot pro tyto vozy.

V roce 1999 vznikla společnost AUTOCENTRUM Štěrboholy a. s., která převzala autorizovaný prodej a servis značky Volvo z původní TD Volvo, po krátké chvíli se stala jedním z hlavních prodejců této značky v Praze. V roce 2011 došlo k zásadní fůzi se společností AUTOCENTRUM Štěrboholy a. s. a společností Auto-Staiger s. r. o. a vzniku AUTO-STAIGER CZ a. s..

Dalším důležitým milníkem pro TUkas je rok 2015, ve kterém se skupina rozrůstá o společnosti ČSAO a Auto Adámek. Na pozemku modřanské pobočky roste showroom KIA, který je prvním vzorovým autosalonem typu Red Cube KIA v Praze.

V Malešicích zase probíhá stavba největšího a nejmodernějšího showroomu pro značky Renault & Dacia.

V letech 2016/2017 se strategie skupiny TUkas posouvá dále sjednocením názvů všech společností a vznikají tak společnosti TUkas a.s., TUkas ČSAO a.s., TUkas Auto Adámek s.r.o.  a TUkas Auto-Staiger CZ a.s..

Na přelomu roku 2017 a 2018 jsme otevřeli nejnovější showroom Volvo v Praze. Tento unikání projekt VRE (Volvo Retail Experience), který je inspirován butiky luxusních značek láká nejen svou tajemností zvenku, ale především útulným prostředím, pohodlím a nabízenými službami uvnitř.

Začátkem roku 2018 došlo ke sloučením společnosti TUkas Auto Adámek s.r.o. pod společnost TUkas a.s..

Tímto určitě růst celé skupiny TUkas nekončí, věříme, že kvalita služeb a nasazení majitelů, profesionálního managementu i všech zaměstnanců přinese další růst a expanzi společnosti TUkas a.s.

 

Proč s námi?

 • Široké portfolio nabízených značek i služeb díky všem společnostem patřícím do skupiny TUkas
 • Výhodné ceny PHM u naší bezobslužné non-stop čerpací stanice
 • Celoživotní garance mobility
 • Ruční mytí vozů
 • Společnost TUkas je držitelem certifikátu ISO 9001:2008
 • Ocenění TOP CZECH QUALITY 1. stupně – Nejlepší podnikatel, manažer, firma ČR.

Nové vozy

 • Široká nabídka skladových a předváděcích vozů
 • Přihlášení vozu na registru motorových vozidel (Praha, Praha-východ, Praha-západ)
 • Kompletní modelová řada značky ŠKODAVolkswagen a užitkových vozů VolkswagenKIAVolvoOpelRenault a Dacia s možností testovací jízdy v některém z předváděcích automobilů

Ojeté vozy

 • Sázka na jistotu díky plnění standardů ŠKODA Plus a DasWeltAuto (původně Auto-Plus), Volvo Select a Opel certifikované vozy
 • Certifikát CEBIA, který garantuje udávaný kilometrový nájezd a fakt, že vůz není kradený nebo zavázaný třetí straně
 • Možnost registrace vozu

Servis

 • Výrazné slevy na servisní práce pro vozy zakoupené v provozovnách skupiny TUkas
 • Uskladnění kol
 • Výborná dostupnost:
 • Ocenění Autoservis roku 2009
 • Záruka na provedené práce 6 měsíců ode dne převzetí opraveného vozu zákazníkem
 • Záruka 24 měsíců na originální díly a výrobky
 • Odpovědnost za vady vzniklé v souvislosti s provedenými pracemi

 

Pravidla pro platební metody v rámci skupiny TUkas

 

Způsob úhradyNové a ojeté vozyServis & ND
Platba převodemTuto platební metodu upřednostňujemeTuto platební metodu upřednostňujeme u zákazníků s rámcovou smlouvu
Platba v hotovostiMax. do výše 270 000 KčMax. do výše 270 000 Kč
Platba kartouMax. do výše 20 000 KčNeomezeně

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
35,80 Kč
Diesel
34,50 Kč
CNG
42,90 Kč