Nová Kia EV9

Nová Kia Niro

  • až 7 sedadel
  • ultra rychlé nabíjení – až 249 km za 15 minut
  • dlouhý EV dojezd – až 563 km dojezd na EV pohon (WLTP)

 

Nová Kia EV9 přináší to nejlepší od obojího. Robustní terénní vůz, který nikoho nenechá chladným. A živý elektromobil s dokonalým využitím ve městě. Kia EV9, inspirována světem přírody a modernou, vyvolá pozornost svými výraznými tvary a futuristickými křivkami. K jedinečnému charakteru a sebejistotě tohoto vozu přispívají výrazné designové prvky od přídě až po záď. Na silnicích i mimo zpevněné cesty.

Výrazná litá kola GT-line

K poutavému vzhledu EV9 přispívá i řada detailů, jako například geometrické pojetí lehkých litých kol o velikosti 21" včetně ozdobných krytů s atraktivními tvary.

Zdvojené panoramatické střešní okno

Dvojice dokonale umístěných střešních oken zprostředkuje dokonalý výhled celé posádky a provzdušní atmosféru v kabině

Luxusní relaxační sedadla

Usedněte, natáhněte se a naplno si vychutnejte několik minut naprostého uvolnění, než vaše EV9 načerpá energii. Relaxační sedadla pro první a druhou řadu skýtají naprosté pohodlí pro vás samotné i zbytek posádky.

Volant s podsvíceným logem Kia

Logo Kia uprostřed volantu je během jízdy podsvíceno pomocí LED jako další stylový doplněk elegantního interiéru nového EV9 GT-line.

Dost místa pro všechny

První elektromobil Kia se třemi řadami sedadel disponuje velkorysou nabídkou místa pro všechny se srovnatelným pohodlím na všech sedadlech od první do třetí řady. A díky prostornému kufru snadno poberete vše, co je potřeba.

Praktický úložný prostor v předním kufru

Místo navíc přesně tam, kde jej potřebujete. Velkorysý úložný prostor najdete v předním kufru s elektrifikovaným systémem otevírání kapoty.

Trojitý panoramatický displej

Trojitý panoramatický displej zaručuje bezproblémové spojení se světem i mezi sebou. Velké obrazovky vyčnívající z palubní desky pojmou všechny nezbytné informace, které byste vy sami nebo kdokoli z cestujících mohli potřebovat. Čitelnost usnadňuje jedinečná propracovaná grafika.

Flexibilní otočná sedadla

Užívejte si svobody pohybu podle svého gusta – otočná sedadla druhé řady umožňují snadno se obrátit proti směru jízdy a komunikovat s pasažéry sedícími zcela vzadu.

Nová Kia EV9 klade důraz na pohodlí a praktičnost. To znamená i ultra rychlé a nekomplikované dobíjení, kdy dojezd prodloužíte až o 249 km za pouhých 15 minut, ať již v pohodlí domova nebo na nabíjecí stanici. O dostatek energie na cestách se stará vysokonapěťový akumulátor s vysokou kapacitou. A díky pozoruhodnému dojezdu se můžete vydat tak daleko, kam vás cesta – nebo vaše fantazie – zavede.

Vydejte se ještě dál. A zvládněte více.

Dobíjení vás vůbec nemusí zpomalit – naše technologie ultra rychlého dobíjení prodlouží dojezd o 249 km za pouhých 15 minut, resp. z 10 na 80 % za 24 minut. Nový vysokonapěťový akumulátorový modul disponuje kapacitou 99,8 kWh, což je dost k tomu, aby EV9 nabídlo velkorysý dojezd až 563 km.

Na cestě k udržitelnější a odpovědné mobilitě volíme vhodná opatření s menším i větším dopadem. Pro EV9 je trvalá udržitelnost jednou z priorit, o čemž svědčí i pečlivá a vědomá volba materiálů pro interiér. Naše zušlechtěné recyklované materiály společně s materiály rostlinného původu berou ohled na přírodu a snižují dopady na životní prostředí. To vše při zachování komfortního a stylového prostředí v elegantní kabině vozu.

Sedadla bez přírodní kůže

Stylová a na dotek příjemná veganská kůže nahradila tradiční kožené čalounění sedadel, abychom omezili zpracování kůže původem ze zvířat a současně snížili dopady na životní prostředí.

Recyklované rybářské sítě

K výrobě podlahových rohoží pro nové EV9 se používají recyklované rybářské sítě, které byly vyloveny z oceánů a následně chytře zušlechtěny.

Recyklované PET lahve

Příkladem našeho zasazení o odpovědnou mobilitu jsou obkladové panely, sedadla a látky v interiéru EV9, které vyrábíme z recyklovaných plastových lahví a vlněného vlákna.

Chytrá trvalá udržitelnost

Představujeme koncept „Unleather“ (bez přírodní kůže), spočívající v používání recyklovaných a následně zušlechtěných materiálů, resp. materiálů přírodního původu, namísto klasické kůže ze zvířat.,

Pocit bezpečí je postaven na skutečnosti, že o všechny v kabině je řádně postaráno. Že jsou rizika omezena na minimum a vozidlo dohlíží nad bezpečností. Nová Kia EV9 používá pokročilé a intuitivní bezpečnostní prvky, které nás o krok přibližují k autonomnímu řízení a přispívají k bezpečnosti vás samotných i celého okolí během jízdy a parkování.

Asistent pro jízdu na dálnici s rozpoznáváním rukou na volantu

Asistent HDA2 s technologií HoD automaticky upravuje cílovou rychlost podle rychlostních omezení a současně udržuje bezpečný odstup od vozidel jedoucích vpředu. Vylepšené senzory sledují, zda řidič drží volant v rukou (i když jím neotáčí), a podle toho přizpůsobují rychlost jízdy.

Systém následování v jízdním pruhu (LFA 2)

systémem následování v jízdním pruhu (LFA 2) je jízda v pruzích snazší než kdy dříve. LFA 2 prostřednictvím přední kamery rozpoznává jízdní pruhy a pomáhá udržovat vozidlo přesně uprostřed pruhu. Když je zapotřebí postavení na vozovce upravit, pomáhá vozidlo navést na správné místo.

Highway Driving Pilot

EV9 s novým pokročilým Asistentem pro jízdu na dálnici (HDP) nás posouvá o krok blíže ke světu autonomního řízení. Rafinovaný systém s patnácti senzory včetně dvou laserových radarů (LiDAR) vyhledává a rozpoznává překážky v celém zorném poli 360°. Při zjištění rizika systém dokáže zareagovat v řádu milisekund.

Asistent pro odvrácení kolize s vozem ve slepém úhlu

Již žádné obavy ze slepých úhlů výhledu. Asistent BCA vás upozorní na blížící se vozidla, která se vás právě chystají předjet, stejně jako vozidla vyskytující se ve vašem slepém úhlu výhledu. Když systém rozpozná riziko nehody, chytře vám pomůže brzdit, abyste kolizi zabránili, a navede vás zpět do příslušného pruhu.

Systém autonomního nouzového brzdění (verze 2.0)

Systém autonomního nouzového brzdění verze 2.0 zvyšuje jistotu za volantem a pomáhá vyhnout se případným nehodám s chodci, cyklisty a jinými vozidly na silnici. Pokud brzdový pedál nesešlápnete dostatečně razantně k tomu, abyste zabránili nehodě, EV9 to automaticky provede za vás.

Aktivní upozornění na přijíždějící vozidla v příčném směru při couvání

Couvání ven z parkovacích míst nebo příjezdové cesty může být snadné a jednoduché. Systém RCTA vás aktivně varuje před pohybem vozidel nebo chodců za vaším vozem. Pokud by hrozilo nebezpečí kolize, systém automaticky zabrzdí.

K dokonalosti cestování jsou potřeba ty správné informace, vždy ve chvíli, kdy je potřebujete. Na palubě EV9 ihned zjistíte, že funkce navržené pro život na cestách fungují právě tak hladce, jak si váš nabitý denní program žádá. Velké a čitelné displeje se všemi nezbytnými informacemi. Systém ozvučení umožňující ponořit se do hudby podle vašeho vkusu. A široké možnosti nabíjení pro všechny členy posádky.

Trojitý panoramatický displej

Trojitý panoramatický displej zaručuje bezproblémové spojení se světem i mezi sebou. Velké obrazovky vyčnívající z palubní desky pojmou všechny nezbytné informace, které byste vy sami nebo kdokoli z cestujících mohli potřebovat. Čitelnost usnadňuje jedinečná propracovaná grafika.

Prémiový audiosystém Meridian

Vychutnejte si pestrý a hutný zvuk prémiového audiosystému Meridian, jenž zprostředkuje křišťálově čisté ozvučení ze všech zdrojů, od vašich oblíbených playlistů až po podcasty. Funkce Intelli Q automaticky přizpůsobuje hlasitost a kvalitu zvuku podle rychlosti vozidla, aby systém zprostředkoval audio vždy v té nejvěrnější kvalitě.

EV9 je koncipováno tak, aby vás dovezlo dále, a to ve všech ohledech. Těšit se můžete na delší trasy, větší nabídku místa a potěšení z hladké a vyvážené jízdy. Dlouhý rozvor a plochá architektura podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) se promítla do velkorysé nabídky místa pro celou posádku s pohodlím na úrovni luxusního salonku. Revoluční podvozková platforma E-GMP zároveň přináší sportovní jízdní schopnosti a pozoruhodný dojezd při stabilní a tiché jízdě vysokou rychlostí.

Podvozková platforma E-GMP (Electric-Global Modular Platform)

Dlouhý rozvor a zcela plochá konstrukce podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) přináší nejen více místa, ale i celkově lepší jízdní schopnosti a delší dojezd. Radost za volantem dále zvyšuje odladění systému řízení a brzd, tiché prostředí v kabině (i za vysokých cestovních rychlostí) a příjemně malý poloměr otáčení.

Akumulátorové články čtvrté generace

Dlouhý rozvor a zcela plochá konstrukce podvozkové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform) přináší nejen více místa, ale i celkově lepší jízdní schopnosti a delší dojezd. Radost za volantem dále zvyšuje odladění systému řízení a brzd, tiché prostředí v kabině (i za vysokých cestovních rychlostí) a příjemně malý poloměr otáčení.

Více místa pro celou posádku

Kia EV9 na dlouhé a ploché podvozkové platformě E-GMP skýtá spoustu místa pro příjemné cestování celé posádky. Tři řady velkoryse pojatých sedadel včetně otočných nebo relaxačních křesel ve druhé řadě (výbava na přání) umožňují relaxovat v pohodlí vozu nebo snadno komunikovat s ostatními.

Lepší jízdní schopnosti. Ještě příjemnější cestování.

Nové EV9 bylo navrženo tak, aby přinášelo ničím neředěnou radost za volantem. Těšit se tak můžete na hladkou, vyváženou, stabilní a tichou jízdu. Pneumatiky speciální konstrukce potlačují hluk a vibrace, zlepšují jízdní vlastnosti a přispívají k poklidné atmosféře na palubě, která nesnese srovnání s žádným vozem se spalovacím motorem – za jakékoli cestovní rychlosti.  A díky plochému podvozku E-GMP si můžete užívat pohodlí a praktičnost vozu se třemi řadami sedadel včetně jízdních schopností, které vás v každé zatáčce doslova ohromí, znovu a znovu.

Ke stažení

Kia EV9 ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
37,80 Kč
Diesel
37,90 Kč
CNG
34,90 Kč