Nový Opel Grandland

Opel Grandland není typické SUV – výrazný design, ikonický prvek Vizor, luxusní digitální displej Pure Panel, prvotřídní naftové a benzínové motory a inovativní technologie. Přidejte k tomu moderní asistenční systémy – například Noční vidění nebo Adaptivní přední světlomety IntelliLux LED® Pixel.

VÝRAZNÝ A AMBICIÓZNÍ
Čas pro typické vozy je pryč. Výrazný a čistý designový styl značky Opel přináší neobyčejné SUV – Opel Grandland. Atraktivní sportovní křivky a precizní německé zpracování vytváří neobyčejné SUV, které o sobě dává na silnici vědět.
ZAMĚŘENO NA DETAILY
Uvnitř vozu Opel Grandland vás na první pohled zaujme displej Pure Panel. Radikální digitalizace ovládání vozidla je zcela jednoduchá a čistá – bez rušivých prvků, kterými jsou současné vozy SUV přeplněné. Váš Opel vás bude informovat přehledně a přinese vám tak digitální detox.
OD PODLAHY
Že není Opel Grandland typické SUV, myslíme zcela vážně. Všechny modely Opel, které prochází obměnou díky nové designové strategii, promýšlíme do nejmenšího detailu. I proto můžete vybírat ráfky o velikostech 17” 18” a 19”.
VÍCE NEŽ JMÉNO
Upravené označení nových modelů upozorňuje na nový výrazný design vlajkové lodi mezi SUV modely Opel. Pod kapotou najdete moderní technologie a výkon, který čeká jen na vás. Pokud jste chtěli něco výjimečného, něco Grand, pak jste na správném místě.
POHLÉDNĚTE DO BUDOUCNOSTI
Nový Opel Grandland vystupuje z řady ve všech ohledech – designem, progresivními prvky a inovativními technologiemi. Je sebevědomý a dokazuje to nejen unikátním designem přední části vozu, které říkáme Opel Vizor. Ta spojuje světlomety a další prvky do jednoho kompaktního celku.
SVĚTLOMETY INTELLILUX LED PIXEL
Přinášíme vám revoluční přední světlomety IntelliLux LED® Pixel1 – další krok ve vývoji osvětlení vozidel. Nejlepší světlomety v této kategorii vozidel zlepšují viditelnost v noci díky neustálému zapnutí dálkových světel bez oslňování ostatních vozidel. Každý světlomet se skládá z 84 segmentů a přizpůsobuje se okolním podmínkám automatickým vypínáním a zapínáním těchto segmentů.
1 Dle výbavy vozidla.
NOČNÍ VIDĚNÍ

Standardně se musíte při jízdě v noci spoléhat jen na světlomety. Nyní díky naší prvotřídní technologii, máte možnost Nočního vidění1. Moderní infračervená kamera znatelně zlepšuje viditelnost nebezpečí vzdáleného více než 300 metrů od vás – za hranicí osvětlení standardními světlomety. Dokáže rozpoznat zvířata nebo chodce ve tmě a zobrazí upozornění na displeji. Pokud se k překážce blížíte, dokáže také aktivovat Automatické nouzové brzdění. Grandland rozhodně není typické SUV – natož při jízdě v noci.

1 Dle výbavy vozidla. Asistenční systémy Opel jsou vytvořeny k podpoře řidiče a mají svá omezení. Za řízení vozu je tak vždy zodpovědný vždy řidič.

AUTOMATICKÉ NOUZOVÉ BRZDĚNÍ

Systém1 varuje řidiče zvukově, pokud se před vozem udává nebezpečná situace. Pokud se například přiblíží k jinému vozu nebo systém detekuje chodce ve vozovce. Následně dochází k automatickému zpomalení vozu nebo jeho zastavení.

Automatické nouzové brzdění s Detekcí chodců pracuje automaticky v rychlostech nad 5 km/h a do 140 km/h. Od 5 do 30 km/h je deklarováno metrické snížení dopadu nárazu 0,9 g. Od 30 do 140 km/h dokáže systém zpomalit vozidlo o maximálně 50 km/h. Řidič tak musí spolupracovat se systémem a brzdit, aby dorovnal rozdíl rychlostí a vozidlo zastavilo. Provozní rychlosti systému Automatického nouzového brzdění s Detekcí chodců závisí na typu překážky (mobilní překážka: od 5 do 140 km/h; pevná překážka: od 5 do 80 km/h; chodec: od 5 do 60 km/h). Asistenční systémy Opel jsou vytvořeny pro pomoc řidiči v krizových situacích a mají svá omezení. Za řízení vozu je vždy zodpovědný řidič.

POKROČILÝ PARKOVACÍ ASISTENT1

Už se nemusíte bát menších parkovacích míst. Systém převezme kontrolu nad volantem vozu Grandland, zatímco vy se budete starat o pedál plynu a brzdy.

Dostupnost dle aktuální nabídky. Asistenční systémy Opel jsou vytvořeny pro pomoc řidiči v krizových situacích a mají svá omezení. Za řízení vozu je vždy zodpovědný řidič.

360° KAMERA

Pokročilé kamery se zobrazením 360°1 detekují objekty, které jsou okolo vozu. Na obrazovce tak máte stále přehled, jak vypadá okolí vozu při parkování nebo couvání.

1 Dostupnost dle aktuální nabídky.

ASISTENT JÍZDY V PRUZÍCH A UPOZORNĚNÍ NA VYJETÍ Z PRUHU

Užijte si novou úroveň bezpečnosti za jízdy. Asistent jízdy v pruzích (LKA)1,2 aktivně reaguje na nebezpečné situace jemnou korekcí volantu2. Upozornění na vyjetí z pruhu (LDP)3 pak upozorňuje řidiče, pokud znenadání vyjede z jízdního pruhu.

Na přání.2 Ruce musí být při jízdě stále na volantu.Asistenční systémy Opel jsou vytvořeny pro pomoc řidiči v krizových situacích a mají svá omezení. Za řízení vozu je vždy zodpovědný řidič.

ASISTENT JÍZDY NA DÁLNICI

Asistent jízdy na dálnici1 je nový systém, který kombinuje Adaptivní tempomat, funkci Stop&Go a Asistent pro jízdu v pruzích. Pracuje v poloautomatickém režimu a při jízdě na dálnici hlídá daný jízdní pruh a odstup od vozidla vpředu. Aktivuje se stiskem tlačítka a lze jej vypnout pohybem volantu.

1 Na přání, vyžaduje 8stupňovou automatickou převodovku

ERGONOMICKÁ SEDADLA ACTIVE

Zapomeňte na bolest zad při dlouhých cestách. Ergonomická sedadla Active s certifikací „Kampaně pro zdravá záda“ (AGR)1 nabízí skvělé pohodlí i při dlouhých cestách.

 • Pohodlná pozice pro sezení
 • 16 možností nastavení2
 •  Luxusní kožené čalounění2
 •  Vyhřívaná a odvětrávaná sedadla2

Dostupnost dle aktuální nabídky. Certifikát je známkou kvality, kterou uděluje nezávislé sdružení specialistů z různých lékařských oborů.
Na přání pro vybrané výbavy.

VYHŘÍVANÉ PRVKY

Díky vyhřívaným prvků vás zima nezastaví:

 • Vyhřívaná přední a zadní sedadla1. Užijte si pohodlí vy i vaši spolucestující díky vyhřátým sedadlům.
 • Vyhřívaný volant1. Stiskem tlačítka se ohřejí části volantu i vaše ruce.
 • Vyhřívané čelní okno ThermaTec™1. Sníh a led roztají velmi rychle díky tomuto oknu.
 • Vyhřívaná zpětná zrcátka1. Již žádné škrábání. Čistý výhled během chvilky.

Dostupnost dle aktuální nabídky.

HANDSFREE VÍKO ZAVAZADLOVÉHO PROSTORU

Stačí jeden pohyb nohou pod zadním nárazníkem a zavazadlový prostor se otevře díky inteligentnímu bezdotykovému otevírání jeho víka1.

Dostupnost dle aktuální nabídky.

INFOZÁBAVA

Nový Grandland je vybaven plně digitálním displejem Pure Panel. Dohromady s 7″ displejem systémů ‚Multimedia‘ a 10″ displejem systémů ‚Navi Pro‘ zůstanete ve spojení a budete se při cestách bavit. Jednoduše připojte vaše zařízení díky Apple CarPlay™1,3  nebo Android Auto™2,3 pro mapy, zprávy nebo streamování hudby do šesti reproduktorů

 • AM/FM a DAB rádio
 • Streamování hudby a telefonování handsfree díky Bluetooth®4
 • Přehrávání hudby přes USB
 • Hlasové ovládání připojeného telefonu

1pple CarPlay a Apple Siri jsou registrované ochranné známky Apple Inc.
2Android Auto™ je registrovaná ochranná známka Google Inc.
3Kompatibilita a vybrané funkce se mohou lišit dle zařízení a verze operačního sytému. Kompatibilitu ověříte na www.apple.com, www.android.com nebo u svého prodejce vozů Opel
4Bluetooth® je registrovaná ochranná známka Bluetooth SIG inc.

NAVIGACE

Rozšiřte si obzory bez toho, abyste se ztratili. Celou Evropu máte na dosah vaší ruky díky integrovaným mapovým podkladům v systému Multimedia Navi Pro s 10″ displejem včetně služeb Live Navigation1,2.

 • Dynamická 3D Navigace s dopravními zprávami přes OpelConnect
 •  Integrované mapové podklady Evropy
 • Body zájmu (POI) a zajímavosti v destinacích
 • Hlasové zadávání destinací
1 Služby Live Navigation zahrnují online dopravní zprávy, ceny paliv, informace o parkování, online hledání POI, předpověď počasí a upozornění na události na trase (nelze použít v Německu a Švýcarsku).
Služby Live Navigation zahrnují online dopravní zprávy, ceny paliv, informace o parkování, online hledání POI, předpověď počasí a upozornění na události na trase (nelze použít v Německu a Švýcarsku).  Služby Live Navigation a Live Navigation Plus jsou zdarma po dobu 3 let a následně jsou placené. Obsah služeb se mže lišit dle modelu vozidla a dle země určení.
BEZDRÁTOVÉ NABÍJENÍ

Pro nabíjení vašeho telefonu již nebudete potřebovat kabely. A to díky indukčnímu nabíjení1.

 • Bezdrátová nabíjecí plocha pomůže váš telefon udržet stále v provozu.
 • Použití je možné s vybranými chytrými telefony.
Poznámka: Integrovaný obal může být pro některá zařízení vyžadován.
Dostupnost dle aktuální nabídky. Pouze pro zařízení s PMA nebo Qi. Kompatibilitu zařízení ověříte u svého prodejce vozů Opel.
OPELCONNECT

Nabídka chytrých služeb1, která přináší novou úroveň bezpečí a podpory při vašich cestách – aby byly bezpečné a efektivní.

 • Klid na duši: Nouzové volání a Volání v případě poruchy2; Stav vozidla – informace o najetých km, stavu paliva a upozorněních na servis.
 • Pohodlí: Dálkové ovládání e-Remote Control3 pro kontrolu stavu nabití baterie hybridu, správy nabíjení nebo předehřátí vozu pomocí aplikace myOpel.
 • Chytrá jízda: Užijte si pohodovou jízdu díky Live Navigation/Live Navigation Plus4, Plánovači trasy a Nastavení jízdy.

Dostupnost a nabídka služeb se může lišit dle modelu vozidla a dle země určení. Služby mohou být za poplatek a vyžadují pokrytí mobilním signálem.
Používání těchto služeb vyžaduje potvrzení Podmínek služeb s písemným souhlasem o monitoringu polohy vozidla, a to již při objednání vozidla. Služby vyžadují pokrytí mobilním signálem. Asistenční služba v případě poruchy (Opel Mobilservice) je zdarma po dobu prvního roku po registraci vozidla, poté je za poplatek. Informace o službách Opel Connect najdete na www.opel.cz.
Pouze pro Grandland Hybrid.

4 Služby Live Navigation zahrnují online dopravní zprávy, ceny paliv, informace o parkování, online hledání POI, předpověď počasí a upozornění na události na trase (nelze použít v Německu a Švýcarsku).  Služby Live Navigation a Live Navigation Plus jsou zdarma po dobu 3 let a následně jsou placené. Obsah služeb se mže lišit dle modelu vozidla a dle země určení.

MOTORY
Výkon a kontrola od počátku vaší cesty až na její konec. Užijte si robustní výkon motorů vozu Opel Grandland. Moderní pohonné jednotky zahrnují svižný benzínový motor 1.2 TURBO a spolehlivý naftový motor 1.5 CDTI – obě jednotky mají výkon 96 kW / 130 k
EFEKTIVITA
Sportovně laděné motory vozu Opel Grandland s vysokou efektivitou lze kombinovat s manuální převodovkou nebo plynulou 8stupňovou automatickou – obě se systémem Start/Stop. Naftové motory jsou vybavené poslední generací kontroly emisí.
INTELLIGRIP
Výkon musíte mít pod kontrolou. Proto je zde systém IntelliGrip, který výkon vozu Opel Grandland usměrňuje pro kontrolu trakce a stabilitu vozu i na nezpevněném povrchu. Automaticky rozděluje točivý moment na jednotlivá kola ve spolupráci s Elektronickým stabilizačním systémem (ESP). Řidič může zvolit přednastavené režimy pro bláto, sníh nebo písek otočným ovladačem – nebo ponechat nastavený režim Normal a nechat systém IntelliGrip monitorovat situaci. Vy si tak užijete bezpečnou a klidnou jízdu ve městech, na dálnici i mimo zpevněné cesty.
Ke stažení

Opel Grandland ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
40,20 Kč
Diesel
37,70 Kč
CNG
34,90 Kč