Nový Volkswagen Amarok

Nový Amarok je král mezi pickupy. Disponuje největší ložnou plochou ve své třídě – šířka mezi zadními koly je 1222 mm a umožňuje dokonce převoz europalet na šířku. Zároveň díky své všestrannosti bez problému řádí jak na nerovném terénu, tak v městském provozu. Aktuální facelift přišel na český trh v roce 2016.

Design

Které designové prvky tvoří robustní výrazný styl Amaroku? Zepředu každého zaujmou nové bi-xenonové světlomety, které při horším počasí zajistí dokonalou viditelnost. Jejich součástí jsou i LED světla pro denní svícení. Jedním z dominantních prvků na voze jsou kola – robustní vzezření vozu podtrhnou především dvacetipalcová kola z lehké slitiny „Talca“, dobrý dojem ale zanechají také kola o rozměru 17, 18 nebo 19 palců. Prémiová verze Amarok Aventura je navíc vybavena konstrukcí Sportsbar, která dodává vozu sportovní nádech, stejně jako dvojitá chromovaná lišta umístěná na čelní části vozu.

Interiér vyniká propracovanou palubní deskou a samostatnými novými sedadly ergoComfort se 14 nastavitelnými parametry. Palubní deska je ozdobená dekorační lištou a vybavena odkládací přihrádkou ve formátu A4, zásuvkami s napětím 12 V, novým rádiem a navigačním systémem „Discover Media“.

Technologie a vlastnosti

Amarok je bezpečným vozem v každém terénu. Mezi jeho bezpečnostní systémy patří nová multikolizní brzda, elektronický stabilizační systém nebo systém kotoučových brzd zajišťující kvalitní výkon i při vysokém zatížení. Tento pickup má také mlhové světlomety s integrovanými odbočovacími světly a asistenta rozjezdu do kopce i pro jízdu z kopce, kterou oceníte především v terénu. Zároveň můžete při jízdě v terénu aktivovat offroad-ABS, který zkrátí brzdnou dráhu a zvýší tak bezpečnost jízdy. Samozřejmostí je parkovací asistent, zpětná kamera a tempomat.

Technické údaje

Rozměry

Výška: 1834 mm
Šířka: 1954 mm
Délka: 5321 mm
Plocha nákladového prostoru: 2,52 m2

Motorizace

Dieselové motory

  • 3,0 l V6 TDI BMT

Převodovka: 8stupňová automatická
Maximální výkon: 150 kW (204k)
Spotřeba paliva: 7,8-7,5

  • 3,0 l V6 TDI BMT

Převodovka: 8stupňová automatická
Maximální výkon: 165 kW (224k)
Spotřeba paliva: 7,8

Kolik stojí Amarok?

Cena VW Amarok v jednotlivých variantách a výbavách je uvedena v aktuálním Ceníku, který je platný pro rok 2017.

Ke stažení

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
27,40 Kč
Diesel
26,10 Kč
CNG
26,50 Kč