Nový Volkswagen Touran

Více než 50 inovací, které Vám zpříjemní život.

Moderní technika usnadňuje každodenní život – a také nám ho trochu zpestřuje. Jízdu s novým Touranem si díky více než 50 inovacím opravdu užijete. Bezpečnost, komfort a ovladatelnost dosahují u tohoto vozidla nové dimenze. Sami to pocítíte v nesčetných situacích – například v dopravní zácpě, při couvání s přívěsem, nebo při poslechu oblíbené hudby. Nový Touran Vás přesvědčí inteligentním řešením vnitřního prostoru s největším zavazadlovým prostorem ve své třídě a také inovativním řešením detailů a nebývalou flexibilitou.

LED světlomety.

Chytřejší, širší a komfortnější: Volitelné LED světlomety osvítí silnici lépe než ty konvenční. Díky systému „Dynamic Light Assist“, který dodáváme na přání, můžete jezdit s trvale rozsvícenými dálkovými světly, aniž byste oslňovali protijedoucí řidiče. Další výhoda spočívá v tom, že světlo LED světlometů je pro oči velmi příjemné, což zvyšuje schopnost soustředění.

Panoramatická střecha s osvětlením vnitřního prostoru.

Spočítejte obláčky na obloze, dotkněte se hvězd! Díky největší panoramatické střeše ve své třídě Vám nový Touran nabízí přímo božský výhled ze všech sedadel. Užívat si budete i za tmy, kdy panoramatická střecha po stranách měkce splývá s tlumeným osvětlením vnitřního prostoru. Při nastupování Vás uvítá decentní osvětlení prostoru pro nohy. Intenzitu osvětlení vnitřního prostoru si můžete upravit podle svého přání.

Třízónová klimatizace „Pure Air Climatronic“ pro řidiče, spolujezdce a cestující na zadních sedadlech.

V novém Touranu si díky sériové klimatizaci „Pure Air Climatronic“ s třízónovým ovládáním teploty mohou řidič, spolujezdec, a dokonce i cestující na zadních sedadlech nastavit požadovanou teplotu nezávisle na sobě. Díky biogennímu filtru se navíc do této automatické, v segmentu MPV naprosto jedinečné klimatizace nedostane pyl ani jiné alergeny!

Multimediální zábava pro všechny.

S novým Touranem si zasurfujete i na asfaltu. Tento vůz Vám totiž na přání předvede plně digitální multimediální show, založenou na souhře mobilních zařízení a systému infotainment. Na zadních sedadlech se malí (i velcí) pasažéři baví u svého oblíbeného filmu, poslouchají nejnovější hudební novinky nebo chatují s přáteli na Facebooku, zatímco vpředu lze ovládat aplikace nabízené systémem infotainment, komunikovat s cestujícími vzadu pomocí kamery GoPro® ovládané aplikací nebo sledovat důležité údaje týkající se jízdy.

Vymyká se konvencím a padne Vám do oka

Touran zanechá dojem – a platí to i v případě, že se z něj díváte na okolní svět. Tento všestranný rodinný automobil Vám na přání nabízí velké osvětlené panoramatické výklopné/posuvné střešní okno s plochou 1,4 m². Pod jeho kompaktními vnějšími rozměry, které jsou velmi praktické v městském prostředí, se skrývá inteligentní koncepce interiéru.

LED světlomety

Září, ale neoslňují VW Touran

Díky volitelné regulaci dálkových světel „Dynamic Light Assist“ zaujmou ostře modelované linie designu řidiče protijedoucí vozidel i při zapnutých dálkových světlech. Volitelné LED světlomety i zadní světla však přinášejí ještě více výhod.

Kola

Oko, které jede s Vámi VW Touran

Ke každým šatům patří vhodná obuv: S těmi správnými koly z lehké slitiny vytvoříte působivou kompozici. K dispozici máte širokou paletu designů, od decentních až po dynamické.

Koncepce prostoru

Rodinné výlety v business třídě

Enormní proměnlivost prokáže Touran i bez použití masek a líčidel. Díky sedadlům, která na přání zajistí místo až pro šest malých nebo velkých spolucestujících, případně, po jejich sklopení, ohromný zavazadlový prostor.

Panoramatické střešní okno

Světelné jeviště pro představení hrané přírodou

Volitelné velké panoramatické výklopné/posuvné střešní okno nabízí ve dne volný výhled na nebe a vpustí do interiéru sluneční paprsky i čerstvý vzduch. Za tmy pak integrované osvětlení „Ambiente“ při otevření dveří zalije interiér příjemným světlem.

Easy Open

Nemáte žádnou ruku volnou a přesto máte vše pod kontrolou? Díky funkci Easy Open je to možné

„Sezame otevři se“ – tak lze dnes také pojmenovat funkci Easy Open. Stačí jeden malý pohyb a máte vše pod kontrolou: Díky volitelné funkci „Easy Open“ již pro otevření dveří zavazadlového prostoru nepotřebujete mít volné ruce.

 

Klimatizace „Air Care Climatronic“

Zajistí Vám individuální cestovní klima

Dobrá zpráva pro alergiky: Funkce čištění vzduchu a antialergenní filtr volitelné 3zónové klimatizace „Air Care Climatronic“ zachytí pyly, plísňové spory a alergeny ze vzduchu. Výsledkem je, že vzduch uvnitř vozidla je díky tomu čistší než venku. A dobrá zpráva pro všechny je, že řidič, spolujezdec a dokonce i cestující na zadních sedadlech si mohou nezávisle na sobě individuálně nastavit svou preferovanou teplotu.

7 sedadel

Vy budete flexibilní a Vaši spolucestující si budou užívat pohodlí

Rodina, přátelé, kolegové: Je-li k dispozici až sedm sedadel, tak si každý najde své místo. A díky systému pro usnadnění nastupování „Easy Entry“ se i cestující na sedadlech ve třetí řadě dostanou pohodlně na svá místa.

Integrované dětské sedačky

I Vaše ratolesti mohou sedět na komfortních sedadlech

Váš Touran může být na přání vybaven až dvěma integrovanými dětskými sedačkami. Komfort si mohou užít i Vaši nejmenší pasažéři.

Signalizace nezapnutých bezpečnostních pásů

Bezpečnost na prvním místě. I ve třetí řadě

Další přínos pro bezpečnost představuje signalizace nezapnutých bezpečnostních pásů. Tato sériová funkce Vás prostřednictvím multifunkčního ukazatele upozorní v případě, že některý bezpečnostní pás není zapnutý, resp. byl uvolněn, a to i ve druhé a třetí řadě sedadel. Kromě optické signalizace zazní jako varovný signál také tichý gong.

Asistenční systémy

Inteligentní asistenční systémy přispívají ve Vašem voze Touran k většímu komfortu a pomohou zvládnout kritické jízdní situace nebo dokonce zcela zabrání jejich vzniku. Přestože si přítomnosti této technologie ne vždy povšimnete, vědomí, že existuje, Vám přináší dobrý pocit.

Hlasové ovládání

Pro rádio „Composition Media“ nebo pro navigační systém „Discover Media“ si hlasové ovládání můžete objednat jako součást výbavy na přání, u navigačního systému „Discover Pro“ je tato užitečná funkce již součástí sériové výbavy. Ovládání přístroje pomocí hlasových pokynů je tak ještě komfortnější, protože se nemusíte ani dívat na obrazovku. Velmi jednoduše funguje zadání cíle jedním pokynem – tzv. „One Shot Destination“ u systému „Discover Pro“. Zde stačí pouze pojmenovat adresu Vašeho cíle nebo jméno ze spárovaného telefonu. Zbývající dva systémy pak ovládáte prostřednictvím dialogu.

„Side Assist“ včetně asistenta pro „vyparkování“

Ještě pozornější než rodiče. Asistent „Side Assist“, který se dodává na přání, Vás ve Vašem voze Touran podporuje v rámci daných možností při změně jízdního pruhu. Radarové senzory na zádi vozu monitorují prostor za automobilem a v tzv. „mrtvém úhlu“. Prostřednictvím světelné LED signalizace ve vnějším zpětném zrcátku Vás systém v rámci daných možností varuje před automobily, které se zezadu blíží k Vašemu vozu a představují při změně jízdního pruhu potenciální nebezpečí. A co v případě, že nemáte dostatečný výhled? Senzory asistenta pro „vyparkování“ Vás při couvání z parkovacího místa akusticky varují před blížícími se automobily rozpoznanými v určité vzdálenosti a představují tak neocenitelnou pomoc. Systém tím v rámci daných možností dokonce automobil může zabrzdit a v ideálním případě tak zabrání potenciální kolize nebo alespoň zmírní její následky.

„Trailer Assist“

Manévrování s přívěsem může být pro nezkušené řidiče náročnou zkouškou z trpělivosti, protože přívěs ne vždy reaguje podle představ – často zatáčí přesně opačným směrem. Pro přesné couvání je rozhodující správné natočení volantu. Asistent pro manévrování s přívěsem „Trailer Assist“ za Vás při couvání s přívěsem přebírá v rámci limitů systému ovládání volantu. Vy pouze zařadíte zpátečku, stisknete tlačítko parkovacího asistenta a pomocí ovladače natočení vnějších zpětných zrcátek zadáte směr, kterým by se měl přívěs pohybovat. Váš Volkswagen nyní řídí automaticky, zatímco Vy jste dále odpovědní za řazení, zrychlování a brzdění. A samozřejmě musíte mít vše stále pod kontrolou.

Ke stažení

Volkswagen Touran ihned k odběru

Čerpací stanice TUkas

Zobrazit více
Natural 95
40,20 Kč
Diesel
37,70 Kč
CNG
34,90 Kč